Nielegalne mandaty – brak reakcji rządu

0
275

W czwartek premier ma przedstawić informację rządu na temat bezpieczeństwa na drogach.

Posłowie opozycji zwracają przy tej okazji uwagę, iż w ostatnim roku znacząco spadło zaufanie do policji. Przypomnieć można sprawę Igora Stachowiaka, czy postępowanie policji po wypadku premier Beaty Szydło albo Antoniego Macierewicza. To takie drastyczne przypadki, o których media. Policja używa do pomiarów prędkości urządzeń nielegalnych i na tej podstawie potem wystawia mandaty.

Chodzi między innymi o urządzenie „iskra 1”. W tej chwili wiemy,iż ponad  100 urządzeń jest nielegalnych,pochodzących z nielegalnej dystrybucji.  Urządzenie dokonuje pomiarów na oko, nie rejestruje pomiarów, nie wykonuje zdjęć samochodów. Jak posłuchacie nagrania w panem Emilem, to co dzieje się z pomiarami prędkości to zwykły policyjny bandytyzm.

Policja jako instytucja państwa musi pracować jako instytucja wiarygodna. Obecnie, posługując się urządzeniami nielegalnymi krzywdzi ludzi. Nawet Związek zawodowy Policjantów w Wielkopolsce apelował o wycofanie tych urządzeń. Brak reakcji Błaszczaka też wiele mówi. Liczą się wyniki i liczba złapanych.  To, że ludzi przy okazji złapano, to inna sprawa, która ministra Błaszczaka już nie interesuje.

Foto: Anuluj Mandat

Wideo 1: Tomek Motyliński

 

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: