Nieodpowiedzialna polityka PiS Odwołanie spotkania prezydiów Bundestagu i Sejmu

0
183

Dzisiaj w  środę 20 czerwca miało odbyć się, od dawna planowane spotkanie prezydiów Bundestagu i polskiego Sejmu. Wczoraj spotkanie to odwołano. Odwołano je po godzinie 16.00 po południu, z powody jakiś ważnych wydarzeń w Polsce.  Najważniejszym wydarzeniem we wtorek był mecz piłki nożnej Polska – Senegal, a potem wieczorne spotkanie polityków PiS na ulicy Nowogrodzkiej. Rozumiemy, iż to zaskakująca porażka Polski z Snegalem, kuriozalne gole jakie wpadły do polskiej bramki spowodowały, iż spotkanie odwołano.

Niemcy przecież doskonale wiedzą, co dzieje się w Polsce, wiedzą, że w Polsce żadnej katastrofy nie było, poza katastrofą piłkarską, odwoływanie bez powodu ważnych spotkań jest obrażaniem strony niemieckiej. Małgorzata Kidawa Błońska mówiła, że o odwołaniu spotkania dowiedziała się w samochodzie, gdy jechała do domu. Podawanie jako powodu odwałania spotkania, ważnych wydarzeń jest niepoważne, zwłaszcza gdy ich nie ma.

Parlamenty winne ze sobą rozmawiać. Dowiedzieliśmy się, iż w UE ma powstać specjalny budżet strefy euro. Premier Morawiecki we wtorek był w Berlinie, ale na ten temat jak się okazuje nie rozmawiał. Pokazuje to jak bardzo zmarginalizowana została Polska, w Europie nie liczy się zupełnie, nie uczestniczy w rozmowach dotyczących ważnych, kluczowych decyzji, te zapadają bez jej udziału. Nie uczestniczy w rozmowach dotyczących przyszłości Unii.  Dla Polski to najgorszy z możliwych scenariuszy. Powstanie specjalnego budżetu strefy euro oznacza, że w Unii powstaje jądro szybszej integracji, Europa pierwszej prędkości, gdzie Polski nie ma ma.

Foto: View

Wideo: @Platforma News

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: