Nowa ustawa w sprawie sygnalistów

1
192

Trwają prace legislacyjne nad uregulowaniem sytuacji prawnej tzw. sygnalistów, czyli osób, które decydują się na ujawnienie nieprawidłowości w miejscu pracy. Status sygnalisty będzie przyznawał prokurator. Ochrona będzie polegała między innymi na braku możliwości zwolnienia pracownika bez zgody prokuratora.

Jeżeli pracodawca zdecyduje się na zwolnienie sygnalisty bez zgody prokuratora będzie musiał zapłacić sygnaliście odszkodowanie w wysokości dwóch rocznych pensji.

– Ochrona sygnalistów, przede wszystkim dotyczyć będzie tzw. przestępstw gospodarczych, takich jak: wyłudzenie, oszustwo, pranie pieniędzy czy korupcja. – mówi w rozmowie z MarketNews24 starszy prawnik Agnieszka Chajewska z Kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy.

W przypadku fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od redakcji: Czy obywatel, klient kasy SKOK Wybrzeże, odważy się pójść do prokuratury zgłaszając przestępstwo pisowskich polityków, zaangażowanych w sprawę upadku tego SKOK, wiedząc, iż ta jest zależna od ministra Ziobry, a odpowiedzialni dajmy za wyłudzanie kredytów na „słupa”, to osoby blisko związane z pomorskim zarządem Prawa i Sprawiedliwości? Obecnie wymiar sprawiedliwości w Polsce staje się organem wzielania woli politycznej PiS i nie musi mieć nic wspólnego ze sprawiedliwością.

Foto: Sklep dla Myśliwych – CupSell

Wideo i tekst: @MarketNews24

 

 

1 Komentarz

  1. Takie sytuacje zdarzają się zawsze. Pisałem o tym. Ustawa nie jest potrzebna tylko właściwie zachowania sądów, które zamiast pomagać – dobijają człowieka. Ustawami sterowanymi przez prokuraturę wiele się nie poprawi.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: