Nowe fakty dotyczące afery billboardowej

0
526

Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie tuszuje „ aferę billboardową”. Zmieniono nawet statut tak zwanej Fundacji Narodowej, aby jakoś uzasadnić finansowanie kampanii politycznej przez polskiego podatnika. Tymczasem wychodzą na jaw nowe fakty dotyczące osób związanych z aferą, bezpośrednio uczestniczące w otrzymaniu kontraktu na kampanię reklamową przez osoby pracujące na rzecz premier Beaty Szydło.

Media informowały, iż spółka „Solvere” założona została, przez byłych pracowników Beaty Szydło, którzy po zwolneniu, rozmowach z liderami PiS w dwa dni po odejściu z Kancelarii Premiera za kładają spółkę „Solvere”, która natychmiast dostaje rządowe zlecenie na prowadzenie kampanii politycznej za publiczne pieniądze.

Posłowie Platformy Obywatelskiej ustalili,  tożsamość kolejnego pracownika Biur Prawa i Sprawiedliwości, prowadzącego miedzy innymi kampanie wyborcze polityków PiS, który nagle znalazł się w spółce „Solvere”.  Osobą tą jest Bartłomiej Michał Krakiewicz. Kolejna postać, blisko związana z PIS, z czołowymi politykami tej partii, podobnie jak Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, byli pracownicy kancelarii premier, założyciele firmy „Solvere”.

Posłowie Platformy Obywatelski poinformowali o kolejnych faktach ws. kampanii “Sprawiedliwe sądy”, którą na polecenie rządu PiS realizuje Polska Fundacja Narodowa. Jak zauważyli, “w tej sprawie “wszystkie ścieżki prowadzą do siedziby PiS”.

Więcej informacji na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej na ten temat jaka dzisiaj odbyła się w Sejmie.

Afera Billoardowa pokazuje także, jak ważne jest dokończenie procesu prywatyzacji. Wielkie spółki skarbu państwa zawsze wykorzystywane będą do finansowania obozów politycznych jakie dorwą się do władzy, tak jak w tej chwili muszą finansować fanaberie w postaci Fundacji Narodowej.

Wideo: Platforma News

Foto: Super Express

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: