Nowe fakty ws. reprywatyzacji kamienicy Jolanty Brzeskiej

0
393

 

Mało kto wierzy, że Patryk Jaki wyjaśni sprawę dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, Szansa na to jest żadna, gdyż Jaki przede wszystkim powinien zająć się swoim środowiskiem politycznym, To właśnie politycy PiS w wielu wypadkach dokonywali tak zwanej dzikiej reprywatyzacji, przekazując setki  kamienic w ręce tak zwanych czyścicieli kamienic. Za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego i potem, gdy miastem zawiadywał pisowski komisarz Mirosław Kosakowski, wiele kamienic trafiło w ręce tak zwanych czyścicieli kamienic. Decyzje w tej sprawie podejmował także Andrzej Urbański.

Symbolem i kluczem do poznania tego mechanizmu, może być kamienica przy ulicy Nabielaka 9, gdzie mieszkała pani Jolanta Brzeska, która postawiła się czyścicielowi kamienic Markowi Mosakowskiemu. Jak wiadomo znaleziono zwęglone zwłoki pani Brzeskiej, sprawa tego mordu do dzisiaj nie została wyjaśniona.

 

Kamienica zwrócona została czyścicielowi decyzją pisowskiego komisarza.  Aby decyzja ostatecznie weszła w życie potrzebna była jeszcze decyzja MSWiA, uchylająca decyzję wojewody. Decyzję taką, korzystną dla czyściciela kamienic podjął wiceminister Arkadiusz Czartoryski, polityk PiS, obecnie poseł PiS, szef sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.

Ciekawe jak do sprawy podejdzie Patryk Jaki, czy będzie chciał wyjaśnienia sprawy, czy jak najszybciej zamiecie ją pod dywan.

Prawo i Sprawiedliwość nie zapomniało o swoim komisarzu stolicy. W nagrodę za zasługi przy dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, został on potem prezesem CIECHU. Tam, w dwa lata jego konto bankowe wzbogaciło się o 6 milionów złotych.

Sprawa kamienicy pani Brzeskiej pokazuje także, iż PiS nie zależy na wyjaśnieniu sprawy. Sprawa tej kamienicy dotyka najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Potem z kolei został on wiceprezesem Orlernu.

Wideo: Platforma News

Foto: Wiadomości – Onet

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: