O zamachu na wolne sądy w „Faktach o Faktach”

0
541

Po przerwie związanej ze Świętem Dziękczynienia, kolejne wydanie programu publicystycznego naszego portalu „Fakty o faktach”. Dzisiaj nieco inaczej, bo aż cztery segmenty. W pierwszych dwóch rozmawiamy o sprawach polskich.  Nasze studio odwiedziła Pani profesor  Monika Nalepa. Która w  informowała amerykańską opinię publiczną o wydarzeniach w Polsce, między innymi  publikowała na łamach tak znakomitych dzienników jak „Washington Post” i „Chicago Tribune”.  Obszernie informowała amerykańską opinię publiczną o zagrożeniach dla praworządności i ustroju demokratycznego w Polsce,  właśnie również poprzez podporządkowanie sądów władzy wykonawczej, czyli politykom. Z Panią Moniką i Darkiem Wiśniewskim komentujemy ostatnie wydarzenia , w tym przyjecie przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka sprzecznych z konstytucją ustaw niszczących niezależność polskich sądów.

W krótkim, drugim segmencie w tym samym składzie mówimy o zmianach dotyczących ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych.

W trzecim segmencie wraz z Krzysztofem Kochem  omawiamy ostatnie wydarzenia w USA,  w tym, pewnie najważniejsze wydarzenie ostatniego tygodnia, czyli przyznanie się do winy byłego doradcy prezydenta Donalda Trumpa d/s bezpieczeństwa, generała Michaela Flynna

W ostatnim segmencie komentujemy wyniki losowania piłkarskich mistrzostw świata, rozmawiam z redaktorem Jerzym Filipkowskim, który powrócił już do Chicago, z wakacji na Florydzie.

Foto: facebook

ZAPRASZAMY

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: