Okres świątecznych korków

0
310

Specjaliści z amerykańskiego Automobil klubu przewidują, że w tym roku na drogach w okresie Święta Dziękczynienia pojawi się rekordowa ilość podróżnych. Blisko 50 milionów Amerykanów w drodze do babci na indyka, lub innych członków rodziny pokona przynajmniej 50 mil lub więcej.

Przewiduje się, że od wtorku po południu na drogach pojawi się rekordowa ilość kierowców.  Dlatego na drogach mogą pojawić się korki.  Warto więc na podróż zaplanować sobie nieco więcej czasu.

Ponad 5 milionów Amerykanów, poleci na Święto Dziękczynienia samolotami. Stąd w portach lotniczych mogą pojawić się kolejki do odprawy. W aglomeracji chicagowskiej, na lotnisku Midway zamontowano już kilkanaście linii z nowoczesną technologią do kontroli pasażerów. Gorzej jest na O’Hare, gdzie nowoczesna technologia dociera później i wolniej. Dlaczego tak się dzieje, tego nie wiemy. Jednak faktem jest, że zwłaszcza na bliższych trasach, wielu z powodu kolejek na lotniskach,  coraz gorszej jakości usług świadczonych przez linie lotnicze, rezygnuje z podróży samolotami i woli nieco więcej czasu spędzić w samochodzie, niż denerwować się na lotniskach, czekając w kolejkach na odprawę.

W tym roku podróż samochodem na indyka będzie nieco droższa,niż rok wcześniej,  gdyż ceny benzyny są o średnio o 38 centów na galonie wyższe, niż w roku ubiegłym.

JT

Foto: Times of San Diego

Wideo: CBS SF Bay Area

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: