Okulawić Owsiaka

92
4638

Pierwszy raz “odwrócone serce” zobaczyłem kilka lat temu. Zawiesił je na FB jakiś internauta, który nawoływał do bojkotu WOŚP. Było to czerwone serduszko, tylko odwrócone, z napisem: “nie daję Owsiakowi”.

Jak wygląda świat “odwróconego serca” ?

Jest z pewnością podzielony. I zimny. Każdy Polak, każde polskie dziecko, każdy chory, jest ideologicznie zabarwiony. Ma dodatni, albo ujemny znak. Jest najpierw członkiem partii, dobrej albo złej, jest ateistą albo katolikiem, dobrym sortem albo złym, patriotą albo zdrajcą, ma zły albo dobry życiorys etc.. I dopiero potem, na samym końcu – jest istotą ludzką.

Ale “odwrócone serce” nie jest tylko czystą negacją dobrej woli. Zawiera też sugestywną wizję. Przede wszystkim, przekonuje, że świat bez podziałów jest fałszywy i nienaturalny. Nie jest więc dziełem boskim. “Odwrócone serce” ma też swoje miłosierdzie. Też może organizować akcje pomocowe. Ale już tylko na dzieci wybrane np. z rodzin katolickich, z rodzin smoleńskich albo pod warunkiem, że rodzice należą do takiej albo innej partii politycznej, są prawdziwymi Polakami, a nie udawanymi. Cóż za koszmarna perspektywa dla chorego, który akurat znalazł się po niewłaściwej stronie. Jaki pech dla dziecka, które leży w szpitalu, a jego rodzice nie spełniają wymagań “odwróconego serca”.

Dla wielu Polaków obywatelska inicjatywa bez poparcia Kościoła, albo siły rządzącej, jest nadal czymś nowym i przez to podejrzanym. Przez wieki bowiem tylko te dwie siły decydowały o tym, co działo się w społeczeństwie. Ludzie więc uznali te siły za sprawcze, niezmienne, i teraz oczekują kontynuacji tradycyjnego porządku. Kościół i władza administracyjna tracą jednak kontrolę nad aktywnością człowieka. Obywatele coraz częściej organizują się bez niczyjej zgody, dla swoich własnych celów, i bez ideologicznych podziałów. Ten fenomen bardzo niepokoi represyjny Kościół i autorytarny rząd PIS. Orkiestra jest więc traktowana jako zagrożenie instytucjonalne.

Podniosłe uczucia związane z ogólnonarodowymi akcjami – jeżeli nie są inspirowane i kontrolowane przez Kościół – budzą u hierarchów otwartą wrogość. Według Kościoła (tego w Polsce) nic na świecie nie jest warte gorących uniesień i entuzjazmu – nawet pomoc chorym dzieciom – jeżeli nie chwali łaski Boga, ani nie przydaje splendoru Kościołowi. Według tej wizji pomoc choremu dziecku, czy w ogóle człowiekowi, nie może być głównym celem. To tylko środek do osiągnięcia ludzkiego przeznaczenia – połączenia z Bogiem. Co roku więc, gdy rozpoczyna się wielki finał WOŚP, Kościół w Polsce dostaje czkawki (niektórzy księża popierają akcję). Nie bez powodu. Energia i radość ogarniające wtedy młodych Polaków budzą zawiść kleru. Kościół potrafi wzbudzić podobne uczucia tylko wśród ludzi starszych, którzy jednak – chociaż są ostoją wspólnoty religijnej – nie są jej przyszłością.

Kościół więc modli się o mniejsze datki i obrzydza całą inicjatywę, jako moralnie naganną. Rząd stosuje inne metody. Jurek Owsiak został niedawno wezwany do sądu i zapłacił mandat ze niecenzuralną wypowiedź. Wojsko i urzędnicy wiedzą, że pomoc Orkiestrze może odbić się na promocjach i awansach. Możliwe są dyscyplinarne zwolnienia. Placówki dyplomatyczne RP otrzymały polecenie, by nie angażowały się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie wspierały działalności sztabów, nie użyczały pomieszczeń. Ambasadorzy – by nie obejmowali licytacji honorowymi patronatami.

Ale Polacy – nie tylko w kraju, ale i na całym świecie – uczynili już dawno Orkiestrę symbolem ludzkiego solidaryzmu. WOŚP jest dzisiaj czymś więcej, niż tylko fundacją pomocową. To najpiękniejsza inicjatywa polskiego społeczeństwa obywatelskiego. I nadzieja dla podzielonych obywateli.

 

 tekst ukazał się na portalu studiopinii.pl

 p.s. dla polonijnego czytelnika

 W polonijnym Chicago idea “odwróconego serca” jest konsekwentnie lansowana przez panią Łucję Śliwę i jej program radiowy “Otwarty Mikrofon”. Spikerka Śliwa od ponad 20 lat obrzydza Polonii zbiórki przeprowadzane przez Orkiestrę, nazywając Jurka Owsiaka – “owsikiem”, a całe przedsięwzięcie złodziejstwem i lewacką szopką. Nomen omen, kręcąc się po mediach społecznościowych, natknąłem się w zeszłym roku na anons-prośbę pani Śliwy. Zaciekła przeciwniczka Orkiestry prosi internautów o modły w intencji jej bliskiego, którego złożyła ciężka choroba. Będziemy się modlić o krewnego pani Śliwy. Jak i o nią samą.

 

Dariusz Wiśniewski

 

 

 

 

 

92 Komentarze

   • Te qrwy pisowskie korzystają ze sprzętu owsiaka a ja bym gonił to dziadostwo niech belzebub z torunia ich leczy już nie ma kościoła to sekta i wciągają w to boga

    • Pieniądze samorządowe i budżetu centralnego wraz z ofiarami donatorów finansują WOŚP. Z tej puli wypłaty mieli/mają: Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka Owsiak, Aleksandra Owsiak i jej konkubent Jacek Stachera, ale to sumy kieszonkowe. Kasa od donatorów jest przetrzymywana przez 1,5 roku, odsetki spływają do „Złotego Melona” wraz z wielomilionowymi kwotami na wszelkie imprezy „kulturalno-oświatowe”, takie jak Finał WOŚP, „Przystanek Woodstock” i tzw. programy medyczne, głównie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Drugim źródłem zasilania spółki „Złoty Melon” są sponsorzy. Dziesiątki milionów złotych popłynęło tymi drogami do firmy słup “Złoty Melon”, która za lata 2009 -2014 zleciła usługi obce na kwotę ponad 49 milionów złotych. I teraz pytanie kluczowe, a jednocześnie bezsenne noce Jerzego Owsiaka, po procesie w Złotoryi, z którego się ledwie wywinął, uciekając przed ujawnieniem ksiąg rachunkowytch.
     Jakie firmy w latach 2009-2014 wykonały na rzecz „Złotego Melona” usługi na blisko 50 milionów złotych? Na to pytanie każdy podatnik i donator, póki co, musi sobie odpowiedzieć sam, bo Jerzy Owsiak i WOŚP szybciej podpalą archiwa niż pokażą ich zawartość. Mogę jedynie podpowiedzieć, że do roku 2009 gros zleceń lądowało w „Mrówce Całej”, a od kilku miesięcy w blokach startowych stoi: „Jasna Sprawa” i „Feel Mint Production”. Jednak prawdziwym gigantem, od 2009 roku jest firma Jacka Stachery, konkubenta Aleksandry Owsiak, która realizuje wszystkie główne imprezy WOŚP, „Złotego Melona” i sponsorów Owsiaka. Stachera „zasłynął” również i tym, że jego firma „drucik” kompletnie nieznana na rynku eventowym, w 2012 roku wygrała przetarg na uroczyste otwarcie jednego z większych przekrętów Struzika – lotniska „Modlin”. Przetarg ten był objęty śledztwem CBA, które stwierdziło szereg nieprawidłowości.
     Na tym samym lotnisku straż pożarna polewała Owsiaka, kiedy to było jeszcze modne.
     Z tym samym Struzikiem Owsiak ostatnio uroczyście wręczał szpitalowi sprzęt medyczny.
     Owsiak żyje z władzą i dzięki władzy, ale w czasie wizyty u Komorowskiego, to Stachera zarządzał całym cyrkiem i to jego praktyk mają dość byli i wycofujący się sponsorzy „Przystanku Woodstock”,

     W normalnym kraju WOŚP nie musiałby wyręczać NFZ, a całość rozliczeń WOŚP byłaby jawna. Nie widzę problemu by Owsiak i osoby organizujące WOŚP na tym zarabiały w jakiejś części ze zbiórki, byłyby wtedy bardziej efektywne, ale wszystko powinno być jawne. działanie WOŚP ukrywa fakt patologicznych nieprawidłowości i marnowania kasy przez NFZ o skali odpowiednio większej. Czy Owsik podkrada pieniądze z puszek? Przez 23 lata prawie 171 mln zł? kilka ciekawych opinii z sieci: “ten rzekomo “darmowy” sprzętu to olbrzymie obciążenie dla szpitali niby za sam sprzęt się nie płaci – ale za materiały eksploatacyjne płaci się drożej i więcej, podobnie jak za telefon komórkowy “za złotówke” spłacony wielokrotnie z abonamentem przez kilka lat. W szpitalach nie brakuje sprzętu, kolejki i długie czasy oczekiwania związane są ze zmuszeniem pacjenta do wyboru wybrania czy da łapówkę czy umrze czekając.

     na forach dyskusyjnych zarzuca się WOŚP wpychanie niekoniecznie niezbędnego sprzetu medycznego szpitalom: “Kolejna superofensywa na rzecz firm Dutchmed, Drager oraz Viridian. Dutchmed bez Owsiaka dawno już by padł. A tak szpital dostaje Infant Flow (warty około 30 000zł ) w zapisie księgowym blisko 100 000 i potem obwody jednorazowe po 300zł Zazwyczaj się kończy tak że sprzęt stoi przykryty prześcieradłem a firma zarabia na przeglądach”

     Dane ze sprawozdania finansowego WOŚP za 2013r. Pani Owsiakowa zarabia miesięcznie 22 056zł ( w roku 2012 “minimalnie” więcej, bo ponad 27 000 /miesiąc!). Średnia zarobków tzw. organu zarządzającego, to 14 116,40 miesięcznie. Przeciętne wynagrodzenie pracowników organizacji, to 6 324,34zł. Można się urządzić za kasę zbieraną przez głupie społeczeństwo i wysyłanie na mróz małych dzieci ze skarbonkami na żebractwo?

     Jerzy Owsiak sam siebie zatrudniał na stanowisku dyrektora graficznego spółki „Złoty Melon” i sam sobie wypłacał wynagrodzenie (około 13 tysięcy złotych brutto/miesięcznie). Zapytany w Sądzie o ten stan rzeczy stwierdził, że nie pamięta, czy jest prezesem „Złotego Melona” i kto go zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego (…) kiedy te fakty zostały ujawnione w trakcie procesu Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zawiesiła działalność firmy „Mrówka Cała”. Jerzy Owsiak założył tymczasem kolejną firmę „Jasna Sprawa”, której pełnomocnikiem została… Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

     W płockim supermarkecie wolontariusz zamknął się w toalecie i wyciągnął ze skarbonki WOŚP 40 złotych. W Gryficach wolontariusz ukradł 30 złotych, wyciągając pieniądze za pomocą pincety. W Zielonej Górze funkcjonariusze zatrzymali pijanego 33-latka, który w koszulce WOŚP, bez identyfikatora, zbierał pieniądze do plastikowej puszki oklejonej serduszkami. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie za popełnienie oszustwa.
     http://www.sfora.pl/polska/Wolontariusz-WOSP-zamknal-sie-w-WC-Tam-kradl-pieniadze-a75296

     “Do końca maja 2013 roku wierzyłem w WOŚP. Wrzucałem corocznie zimową porą monety do puszek z czerwonym sercem, byłem wdzięczny za sprzęt medyczny darowany przez WOŚP, sprzęt który pomaga ale…
     Co się stało w końcu maja 2013 r.?
     Przez przypadek byłem jednym z uczestników pierwszego w historii WOŚP konkursu ofert na zakup sprzętu medycznego dla seniorów – występowałem tam w charakterze oferenta pragnąc sprzedać WOŚP dobrej marki wózki inwalidzkie.
     Na wstępie nastąpił niesmak spowodowany wyłudzaniem przez WOŚP od wszystkich oferentów kwoty 2000 zł tytułem “darowizny”; w rzeczywistości nie byłoby niesmaku jeżeli zamiast zmuszać do darowizny WOŚP poprosiłaby o wpisowe lub o uiszczenie opłaty za dokumentację przetargową.
     Darowizna z natury swojej jest dobrowolna i nieprzymuszona a tu “dawaj 2000 jako darowiznę to damy ci możliwość odbioru dokumentów konkursowych i udziału w konkursie ofert”. Co to ma wspólnego z darowizną???
     Drugi niesmak nastąpił po lekturze Regulaminu Konkursu Ofert WOŚP – w każdym nawet najbardziej nieuczciwym (tzw. ustawionym) przetargu publicznym KAŻDY oferent a nawet KAŻDY obywatel ma możliwość wglądu do dokumentacji przetargowej po ogłoszeniu wyników przetargu; wg wspomnianego Regulaminu NIKT z oferentów a tym bardziej przeciętny Kowalski “nabijany co roku w puszkę” nie może ŻADNYCH dokumentów przetargowych obejrzeć…
     Ogólnie jak na ponad dwudziestoletnie doświadczenie w organizacji konkursów ofert to przyznam, że królował tamże wszechobecny chaos – być może w WOŚP następuje co roku rotacja ekipy odpowiedzialnej za organizację konkursów ofert i co roku jakby zaczynali od nowa i uczyli się robić przetargi?? Ogólnie brak profesjonalizmu.
     Chaos chaosem ale dla rozweselenia oferentów, w obsadzie komisji konkursowej (przypomnę, że chodziło o zakup sprzętu dla geriatrii) WOŚP zapodała np. neonatologa.
     Zasadniczo chodzi jednak o zrobienie w konia czy tez “nabicie w puszkę” wszystkich sztabów WOŚP które w 2013 r. zebrały po około 20 tys. zł bowiem taką kwotę więcej wydała WOŚP lekką ręką kupując IDENTYCZNEJ JAKOŚCI wózki inwalidzkie produkcji Invacare zamiast produkcji SunriseMedical.
     Firma “Akson” z Katowic zaoferowała bardzo przyzwoity wózek inwalidzki model Action4 produkcji Invacare – ja zaproponowałem tak samo przyzwoity wózek inwalidzki model Breezy Rubix produkcji SunriseMedical, problem w tym że WOŚP wybierając z niewiadomych powodów ofertę “Akson” przepłaciła około 20 tys. zł czyli tacy mieszczanie z Nowej Dęby, Jedlicz czy innych małych miejscowości dosłownie zostali “nabici w puszkę”.
     Na nieszczęście dla WOŚP wózek inwalidzki nie jest urządzeniem skomplikowanym do którego można by dorobić sztuczną argumentację o wyższości jednego modelu nad drugim – oba modele były równoważne i jest to do sprawdzenia przy użyciu potocznej wiedzy technicznej przeciętnego gimnazjalisty.
     Oczywiście złożyłem odwołanie – czyli nieprawdą jest że nikt nie protestuje przetargów WOŚP.
     W odpowiedzi na odwołanie oczywiście odmówiono mi wglądu w dokumentację wyboru ofert wózków inwalidzkich – czyli nieprawdą jest, że m. in. dokumentacja filmowa z konkursu ofert służy później udowodnieniu przejrzystości dokonywanych wyborów.
     Ogólnie już nie wrzucam do puszki WOŚP a nieprzyjemny zapach z rzeczonego Konkursu Ofert rozszedł się jak dla mnie po całej aktywności WOŚP.
     Niestety łyżka dziegciu psuje beczkę miodu – pytanie tylko ile tych łyżek dziegciu jest już w tej beczce i czy to nie jest już beczka z samym dziegciem…???”

     To obowiazkiem państwa jest zapewnienie tego wszystkiego szpitalom,obywatelom ,bo po to płacimy podatki.Poniewaz panstwo nie wywiazuje sie nalezycie ze swego obowiazku powstaja róznego rodzaju fundacje ,stowarzyszenia ,zakladane sa konta aby wpłacac dla wskazanej osoby na operacje ,zabieg,Tym samym daje sie pole do roznego rodzaju kombinacji .Skoro państwo stać na coroczna nagrdę Solidarności w kwocie miliona ero ,to dlaczego nie stać go na to aby kupic sprzet i płacic za operacje itdFundacje powstaja jak grzyby po deszczu ,a niektóre z nich to pralnie brudnych pieniedzy .Nie płaca podatków korzystaja z wielu przywilejów.Sama wspieram WOŚP i inne sprawy ,ale mam mieszane uczucia i też zaczynam mieć wątpliwości .Państwu jest na ręke ,aby one istniały ,bo wyreczają je w wielu sprawach ,Dlatego wiecej pieniedzy maja politycy ,spółki skarbu państwa itd .A moze tak zrezygnować tak z wszystkich zbiórek ,a zacżąć rządać od panstwa podstawowych praw konstytucyjnych jakie nam sie należą

     Bloger oskarżony przez Owsiaka uniewinniony z większości zarzutów
     Sąd Rejonowy w Złotoryi uniewinnił blogera Piotra Wielguckiego z dwóch z trzech zarzutów w procesie karnym o pomówienie, wytoczonym mu przez szefa WOŚP Jerzego Owsiaka. Jednocześnie sąd odstąpił od wymierzenia kary blogerowi. Wyrok jest nieprawomocny. Bloger pisał o Owsiaku m.in. “król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł – hiena cmentarna”.
     Owsiak pozwał blogera, piszącego pod pseudonimem MatkaKurka, za trzy zamieszczone w 2013 r. w internecie teksty: “Jerzy Owsiak – król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP”, “Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” oraz “Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł – hiena cmentarna”.

     http://demotywatory.pl/4596535/NIE-DAM-ZLAMANEGO-GROSZA-NA-WOSP-BO-

     na koniec Bajka:

     “Ruszyła coroczna akcja pod nazwą Wszystkich Obdarujemy Siedziskiem Ponadliczbowym.- Co to jest??? – zdumiała się babcia Łukaszka, która miała spory problem z odczytaniem na głos tej jakże długiej a zawiłej nazwy.
     – To jest taka akcja społeczna – wyjaśniła jej mama Łukaszka. – Co roku zbierają pieniądze na nowe tramwaje.
     Tata Łukaszka zakrztusił się herbatą.
     – Czy wy macie pojęcie ile kosztuje tramwaj? – zawołał. – Przecież Największa Kwesta mimo swej wielkości zbiera ułamek kosztów całego pojazdu!
     – Sami zobaczycie! – nie ustępowała mama Łukaszka. – Już niedługo…
     No i nadszedł czas, kiedy to Największa Kwesta uroczyście ogłosiła, że nastąpi kolejny finał akcji Wszystkich Obdarujemy Siedziskiem Ponadliczbowym. Hiobowscy pojechali na miasto, gdzie na największym placu zgromadził się wielki wiwatujący tłum, a w środku stał tramwaj…
     – Przecież to stary tramwaj! – zauważył zdumiony Łukaszek.
     – Milcz! – mama szarpnęła go za rękę przyduszając do ziemi. – Wstydź się!
     – Ale za co?
     – Czekajcie, coś się tam dzieje… – zaczął dziadek.
     Na plac wjechała taksówka z drugiego końca Polski. Wysiadł z niej Główny Dowodzący Największej Kwesty i triumfalnie podniósł do góry…
     – Siedzenie tramwajowe! – poniósł się krzyk po placu.
     Osoby towarzyszące Głównemu Dowodzącemu porwały siedzenie i wniosły je do tramwaju aby je tam zamontować.
     – Sukceeeeeeeees!!! – wołał do mikrofonu Główny Dowodzący. – Zebraliśmy zylion euro i za to zakupiliśmy siedzenie do tramwaju!!! Nie trzeba już będzie stać w tłoku!!! Będzie można usiąść sobie!!!
     – Jedna osoba więcej – tata Łukaszka wzruszył ramionami ale zaraz kilka osób odwróciło się ku niemu i zaczęło ciskać argumenty. Że nie wolno krytykować jeśli się samemu nie zrobiło czegoś dobrego, żeby pokazał ile to on krzeseł w tramwajach zamontował i żeby poszedł się utopić.
     – Aleś ty głupi – rzekła z satysfakcją mama Łukaszka. – Sam mówiłeś, ile tramwaj kosztuje. Kwesta to tylko kwesta. Trudno oczekiwać, żeby kupili od razu cały tramwaj. Muszą długo zbierać…
     Tłum ruszył się, wszyscy szli żeby dotknąć tramwaju, a przynajmniej rzucić na niego okiem z bliska. Hiobowscy też się przepchali i ujrzeli, że całe siedzisko jest oplakietkowane symbolem Największej Kwesty. Co więcej, oplakietkowany jest cały tramwaj, motorniczy, chodnik wokół tramwaju, a nawet niektórzy ludzie.
     – Jakby tą plakietkę zamienić na krzyż to wyglądaliby jak jakaś sekta – stwierdziła babcia Łukaszka. Dziadek gorąco zaprotestował przeciwko łączeniu słów “krzyż” i sekta”, a mama przeciwko łączeniu słów “plakietka”, “krzyż” i “sekta”.
     – Jak się państwu nie podoba jak działa Największa Kwesta to proszę stąd odejść i to w podskokach – zwróciła się oschle jakaś pani oplakietkowana tak, że ledwo oczy było widać. – Tylko proszę potem nawet nie próbować jechać tramwajem.
     – Co? Dlaczego? – zdziwiła się siostra Łukaszka.
     – No jak to, nie widzi pani? Dzięki Największej Kweście są siedzenia w tramwajach, są tramwaje, są motorniczowie, są szyny i w ogóle cała komunikacja miejska!”

     http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami

 1. A ja się pomodlę aby krewnemu Pani Śliwy ratowano zdrowie czy życie bez pomocy sprzętu czy jakichkolwiek środków pochodzących z przeklinanej przez nią szatańskiej organizaji jaką jest WOŚP.

  • Gdyby nial dzieci ..i gdyby nie przyjeto mu ktoregoś pod respirator,,bo on przeciez ze zbiórki WOSP złodziejskiej zbiórki.. Boze jesli jestes , patrzysz na to?? Fakt na taki mały zgniły grajdolek jak my, nawet nie warto spoglądać..sami się pozagryzamy..

 2. Za Śliwę modlitwa nic nie da. Ta kreatura uważa sie za najmądrzejsza i najszlachetniejszą. Homoseksualizm uważa za chorobę psychiczna, idiotka. Dlatego tez tysiące Jej podobnych, żyjących w Chicago co dzień przez 2 godziny ma ucztę, słuchając Jej wywodów, z Jarkiem- Jej guru,w roli głównej.

  • Hej Beata…ja z PA, w zyciu Śliwy nie slyszalam…ale twoj komentarz tak mnie zaintrygowal, ze chyba sie skusze i raz sobie poslucham…bo czasami potrzebuje, zeby moje ( od zawsze niskie cisnienie) sie podnioslo. Pozdrawiam z PA…u nas tez zimno jak cholera!

 3. Ta kreatura piszę takie bzdury tylko po to aby zaistnieć ma gdzieś charytatywne zbiórki liczy się liczba odsłon i aby nazwisko stało się medialne.

 4. Cale szczescie ze Polonia to nie tylko beton w osobie p. Sliwy i jej podobnych. Jest nas duzo wiecej, rozrzuconych po calym swiecie i majacych inne spojrzenie na swiat.
  Ja bede wspierac Jurka i czerwone serce Orkiestry a odwrocone serce kojarzy mi sie bardziej z d..a.

  • To będziesz musiał zorganizować łapanke do tego przedsieęwziecia bo na ochotników nie masz co liczyć acha no i jeszcze pare egzemplarzy gościa niedzielnego żeby toto przykryć co by huć nie odeszła.

 5. Człowieku jak możesz nie czyń niczego co tobie nie miłe stań przed lustrem i powiedz to jeszcze raz patrząc sobie w oczy. Nie wstyd Ci?

 6. Nie rozumiem jednego, jak ci dewoci katoliccy, godza te nienawisc, glupote, zacofanie z milosierdziem gloszonym przez kosciol? Zreszta kosciol polski juz od jakiegos czasu nie ma nic wspolnego z milosierdziem. Nie utrzymuje kontaktu z polonia, ta z Kanady, bo tam jestem, i inna, ze wzgledu na ich przekonania coraz bardziej wypelnione nienawiscia, totalne zacofanie, poglady prosto ze sredniowiecza

 7. Dorzuce tez, ze kosciol katolicki z Polski stracil, jak dla mnie prawo do istnienia bo juz prawie nic nie zostalo z tego do czego na poczatku kosciol sie zobowiazal..

 8. To jest polska marka, której niszczenie jest takim samym łajdactwem jak ataki na Wałęsę i naginanie słów Jana Pawła II do swoich celów.

   • Andrzej nie żartuj – nawiązkę i część kasy bierze dla siebie i swoich spółek – to jest komercyjny biznes, przynoszący spore zyski a nie żadna fundacja.

    • No jeżeli masz dowody no to do prokuratora. Na marginesie tam są inni oprócz niego i są kontrolowani, nie to co ORDO LURIS!

    • Nie doczytales albo nie czytasz że zrozumieniem. Czasem warto ,żeby nie powielać bzdur co roku. Wiedzę zdobywa się u źródła. Tylko chcieć

    • Przeliczaj sobie człowieku dalej życie na pieniądze. Mam gdzieś czy wezmą dla siebie 10 czy 20 milionów. Jeżeli uratuje to nawet jedno życie. Moje, czy kogoś innego. Nauki Chrystusowe poszły daleko w las. Przestancie wyliczać kasę a zobaczcie ile żyć uratowała akcja.

 9. Ja też nie daje na Owsiaka.
  Ten kto mysli że daje na Owsiaka jest w bledzie.
  Ja ze świadomością daje na dzieci na sprzęt medyczny którego w Polsce ciągle brakuje.
  Jak można niszczyć tak piękna inicjatywę nie chcesz nie dawaj, ale nie niszcz czegoś co jest ludzkimi sercami budowane…

  • I oto właśnie chodzi , ja za Owsiaka łeb bym położył ale kiedyś , teraz nie chcę mieć nic z nim , ale WOŚP to nie jakieś coś tam aby sobie gębę wycierać , dopuki rządy nie spełniają obowiązków trza sobie nawzajem pomagać jak tylko można

 10. na msze daje 5zł na Owsiaka 50zł. Tyle w temacie. Moja mamusia- moher – była w szpitalu4 dni i się jej odmieniło.

  • Czy odmieniło się z kochera na człowieka? Ja nie rozumiem, dlaczego ludzie nie wierzą w Pana Boga, a w czarne rozlazłe sukienki, z reszta strasznie klamiacymi.

 11. Ludzie czy jeśli Owsiak byłby złodziejem to obecni prawi i sprawiedliwi nie wsadzili by go do więzienie ? Zrobili by to bo to, ale nie mają za co. Polecam wybrać się na oddział pediatryczny obojętnie jakiego szpitala i poproście by Wam pokazali niewierni co kupiła WOŚP. Dziękuję Jerzy za akcję badania słuchu u noworodków, niewierni to jedyna taka akcja na świecie gdzie każde narodzone dziecko ma badany słuch !

  • Daj Rydzykowi, on wspomaga biednych i za to go całują po łapach składając grube koperty, zwłaszcza kobiety.

  • Tyko żebyś matole wraz z twoją rodziną nigdy nie korzystał ze sprzętu WOŚP. Niech Cię Rydzyk z Kaczyńskim leczą, myślę że zdechniesz pod szpitalem, będzie jednego szczura mniej

 12. Gdyby Owsiak kombinował i w jakiś sposób przywłaszczał zebrane środki, to już dawno temu by siedział. Żadna inna fundacja nie jest tak szczegółowo rozliczana przez służby i żadna inna tak szczegółowo nie publikuje swoich sprawozdań. Niema drugiej fundacji która by przeznaczała tak małe środki na koszty swojej działalności. Pokażcie tak jawne jak WOŚP sprawozdanie Caritasu. Nigdy takiego nie znajdziecie. WOŚP ma wszystko na swojej stronie transparentne. Mając wybór, zawsze nawet ostatni grosz oddam Owsiakowi, nigdy Caritasowi.

  • Transparentne? Przykład pierwszy z brzegu: wytłumacz z jakiej to paki – fundacja wynajmuje komercyjnym spółkom BEZPŁATNIE część swojej nieruchomości, nabytej – a jakże – z pieniędzy zebranych na zbiórkach.

 13. Słyszałem kiedyś komentarz że ktoś daje na WOŚP chociaż wie że pan Owsiak część tych pieniędzy bierze dla siebie i myślę że jest to prawda, ale to tylko moja opinia komentarz słyszałem w jakiejś tv być może internetowej. Mój stosunek do akcji jest obojętny, być może chciałbym bardziej pomagać gdyby nie to że już państwo polskie w podatkach i składkach zabiera mi ponad 50% i tak marnej pensji

 14. Robienie dobrych uczynkow w swietle jupiterow tak aby wszyscy widzeli jak my DAJEMY – i jacy to my dobrzy nie jestesmy – przekresla znaczenie dobrego uczynku i nie jest on juz dobrym uczynkiem. Jezeli robisz dobry uczynek i trabisz o tym na lewo i prawo – jak WOSP – to znaczy ze zrobiles to DLA SIEBIE – dla swojego ego, zeby sie samemu dobrze poczuc – a nie dla potrzebujacyh. Chcesz zrobic dobry uczunek – zrob go – I NIKOMU O TYM NIE MOW.

  • Tygrys teoretyk, dobro jest dobrem, a zło złem. Jeśli doszukujesz się w czymś dobrym zła, to Ty masz problem. Skoro piszesz publicznie, to robisz zło chwaląc się tym. Masz spory problem sam ze sobą.

   • Majka – słabo znasz życie. “Cel uświęca środki” – mówi Ci to coś? A co do Owsiaka, to nie jest żadna działalność charytatywna tylko prywatny biznes, bardzo lukratywny zresztą.

  • Gdyby miał zrobić dobry uczynek sam z własnej kieszeni raz do roku, to raczej żaden szpital nie dostałby sprzętu za grube miliony, żadnego z nas “zwykłych zjadaczy chleba” nie byłoby na to stać. Natomiast wspólnymi siłami to i owszem.
   Dlatego oprócz wsparcia WOŚP chętnie zapłaciłabym również Owsiakowi za to, że potrafi zorganizować taką akcję (ja nie potrafię), że umie zjednoczyć społeczeństwo do czynienia dobra, do dzielenia się.
   W Polsce służba zdrowia jaka jest każdy wie…

  • Co to jest “dobry uczynek”? Dając na WOŚP pomaga się szpitalom i całemu przedsięwzięciu – to jest szlachetny cel. Dobro/zło to sztuczne, socjalne twory, zależne od punktu widzenia. Z tego co pamiętam z lektury Biblii to Jezus nie chciał kościołów, publicznych modułów, księży ani nic z tych rzeczy – za to pomoc bliźniemu była najważniejsza, bez względu na religię, pochodzenie czy styl życia.

 15. Owsiak to dobry człowiek,a każda organizacja charytaywna także ponosi koszty. Więc jaki złodziej? Prosze poznac prawo zarówno polskie jak i amerykańskie o ngosach.Pozdrawiam z Polski

 16. Jak osoba, która nie jest chrześcijanką – co widać po negatywnej akcji przeciwko dobrowolnej akcji wspierania chorych i starszych – może wierzyć w moc modlitwy? No, chyba że do diabła…

 17. Każdy może być chorym , WOŚP ” gra ” dla nas wszystkich nie rozróżnia sympatii politycznych ani religii, pamiętajmy o tym , rządy mijają w mrokach historii a nasza solidarność powinna być trwała,

 18. “…nie należy wspierać W.O.Ś.P. z kilku zasadniczych powodów:

  Po pierwsze, przy tej inicjatywie zatracono ducha działalności charytatywnej i pomocy płynącej z ludzkiego serca. Organizatorzy Orkiestry przekształcili oddolną akcję społeczną w zorganizowaną instytucję do zarabiania pieniędzy.

  Po drugie, na cele charytatywne Orkiestra wydaje zaledwie około połowy zebranych środków, czyli znaczną część pieniędzy otrzymanych od ludzi konsumuje. Jest to biurokratyczna instytucja, która pozwala dobrze żyć z ludzkich pieniędzy grupie kolesi związanych z Jerzym Owsiakiem.

  Po trzecie, Orkiestra zakupuje dla szpitali drogi sprzęt, którym chwali się w mediach, ale nie interesuje się później ich losem, nie dba o zapewnienie odnawialnych materiałów i środków do serwisu urządzeń. W związku z tym wiele z tych urządzeń bardzo szybko przestaje pełnić swoją funkcję albo działa wadliwie, bo szpitale nie posiadają pieniędzy na ich utrzymanie, a lekarze mają kłopot i narzekają na Owsiaka za pozorną, krótkotrwałą pomoc.

  Po czwarte, W.O.Ś.P. była wykorzystywana politycznie przez rząd i Prezydenta RP. Organy władzy wykorzystywały swój udział w inicjatywie do autopromocji, upolityczniając całe przedsięwzięcie. Orkiestra służyła władzy, a powinna służyć obywatelom, bardziej potrzebującym dzieciom.

  Po piąte, z Orkiestrą, a szczególnie z Owsiakiem, są związane i kojarzone inicjatywy i postawy, które kłócą się z duchem służby ludziom, pomocy charytatywnej, odruchów serca. Owsiak manieruje młodych ludzi, a wręcz ich demoralizuje. Nie da się tego pogodzić z W.O.Ś.P., bo nie ma pewności, czy popierając Orkiestry, nie popieramy tych inicjatyw.

  Lepiej wspierać charytatywnie “Caritas Polska”. Można to uczynić w każdym kościele.”

  • “…na cele charytatywne Orkiestra wydaje zaledwie około połowy zebranych środków, czyli znaczną część pieniędzy otrzymanych od ludzi konsumuje.” Wypisujesz bzdury ze swoich nawiedzonych snów to napisz, że bierze 99,99%. Na jedno wyjdzie. Łgarstwo zawsze będzie łgarstwem. Albo odszukaj sprawozdania WOŚP, wielokrotnie prześwietlane przez wszystkie możliwe urzędy i podaj prawdziwe koszty.

  • Twoje wypociny to wredne klamstwa.
   Po pierwsze – kłamstwo aż w oczy kłuje
   Po drugie – kłamstwo, na cele statutowe idzie ponad 95% zebranych srodków, raporty są jawne i dostępne w sieci tylko tobie ślepoto sie nie chce spojrzec, bo zbierasz tylko na klechów
   Po trzecie – to były jednostkowe przypadki w calej masie pomocy WOSP !! kłamiesz jak z nut
   Po czwarte – WOSP od zawsze służyła potrzebującym, a nie politykom
   Po piąte – Jurek od zawsze organizuje koncerty rockowe, a nie zebrania demoralizujące, dewocie
   Idż daj na Rydzyka, a nie oczerniaj WOSP kretynie

  • No dobrze, a co się stało z kasa przekazana dla ofiar hali katowickiej, a było tego ogromnie dużo. Wiesz ile trafia do biednych, to może znajdziesz sprawozdania? Nigdy na Caritas. Nigdy.

  • Znasz jakąś polską organizacje która daje na służbę zdrowia i ratowanie ludzi więcej niż WOŚP i/lub osiąga lepsze wyniki? 😉

 19. Nie oglądam żaka, wolę zapić robaka. Skoro pan żak tak cytatami wali też mu przytoczę:

  „Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów” – Albert Einstein

 20. Nikt nie ma monopolu na czynienie dobra!!! I każdą najmniejszą działalność budującą dobroć i miłosierdzie należy bezwzględnie wspierać niezależnie kto ją inicjuje!
  Czyżby w Kościele nie było deprawacji, wykorzystywania pieniędzy wiernych na cele nie związane z kultem religijnym? Czyżby nie było naciągania wiernych, rozrzutności i daleko idącej prywaty, pazerności i niejednokrotnie pogardy dla minimalnych potrzeb ludzi biednych?? I to zarówno tych potrzeb egzystencjalnych do których przedstawiciele kościoła zdążyli nas już “niestety” przyzwyczaić ale również dużego znieczulenia na potrzeby duchowe tych najbardziej odrzuconych, obdartych z godności ludzkiej? A pogrzeby, chrzciny, śluby….. znamy to i przeżywamy niemalże na co dzień. Na szczęście dzisiaj więcej mamy jeszcze tych pozytywnych przykładów.
  Dużo by pisać, chociażby w kontekście ochrony życia nienarodzonego. Jakże słuszne, kardynalne postulaty ochrony życia nienarodzonego spotykają na etapie projektu z dużym zaangażowaniem środowisk katolickich i kościelnych. Towarzyszy temu ogromna presja, nacisk medialnym i polityczny wywierany na władze w celu przeprowadzenia ustawy antyaborcyjnej. Tylko w realu już dzisiaj widać, że tak naprawdę to “prawie nikogo” nie interesuje co się dzieje z tymi chorymi, porzuconymi umierającymi powoli wiele dni, miesięcy czy lat niemowlętami. Dzisiaj wiemy, że prawie cały ciężar i związany z opieką nad tym, narodzonym często w takich traumatycznych warunkach ponosi matka, rzadziej rodzice razem. I to ponosi całe jego życie także z ogromną troską co się z NIM stanie po naszej śmierci? Porozmawiajcie z matkami starającymi się o pomoc dla siebie, dla swojego dziecka w parafiach….. Porozmawiajcie jak są traktowane i ile z nich odchodzi bez jakiejkolwiek pomocy. Rodzić, urodzić – tylkio co dalej?
  Wracając jednak do tematu, każdą nawet najszlachetniejszą akcję, można opluć, zniesławić zohydzić,
  zarówno katolicką (np szlachetna paczka, czy wiele innych wspaniałych akcji pomocowych) jak i świecką. Ale każdy kto tak czyni, bierze na swoje sumienie konsekwencje niekupionej aparatury medycznej, niezrealizowanych badań przesiewowych i innych procedur medycznych, a więc także w konsekwencji śmierci i kalectwa ludzi, których nie uratują błogosławione owoce tychże akcji. A już na szczególną krytykę zasługuje instytucjonalne zniechęcanie i blokada organów administracji państwowej i placówek dyplomatycznych do spontanicznego włączania się do tej jakże pożytecznej i akcji. Placówek które ustawowo są zobowiązane do włączania się i do pomocy wszelkim tego typu działaniom organizowanym przez obywateli polskich na całym świecie. Akcji Polaków i Polek nie inicjowanej i sterowanej z piedestału Państwa ale obywateli, akcji podziwianej na całym niemalże świecie. I można obrócić czerwone serce, przepiękny symbol tej szlachetnej akcji, można też w nie wpisać takie słowa, ale to tak samo jakby obrócić nasz krzyż chrześcijański i uważać się za dobrego chrześcijanina …. Tylko uważajcie, bo może to jest już krzyż satanistów i tak możecie być odczytani. Bo ja te podłe działania tak postrzegam. Jest też ostateczne kryterium i niech ono będzie sędzią w tej sprawie: PO OWOCACH ICH POZNACIE.

  • “I trzeba się wyzbyć przekonania, że poza Kościołem nie może się dziać nic dobrego. Nawet Owsiak może zrobić coś dobrego. Mentalność przeciwna jest mentalnością sekciarską” Ks. prof. J Tischner wiele lat temu a wielu o jego słowach albo nie słyszało albo słuchać nie chce a szkoda.

 21. A ja króciutko: nie daję Owsiakowi za tego Pana od okularów kiedy to sobie na Woodstock pojechałem posłuchać Die Toten Hosen – a tu rano afera: ludzie biegną i krzyczą Owsiak stragany rozwala, Owsiak się bije z gościem. Gość sprzedawał okulary po drugiej stronie ulicy – i nie płacił Owsiakowi bo nie musiał to ten poszedł mu popsuć sprzedaż. I tak sobie pomyślałem wtedy: jak bym ja był wielkim darczyńcą to czy moje wielkie serce nie spowodowałoby że bym machnął ręką na takiego gościa? I jakoś tak odechciało się mi już rzucać Owsiakowi kaskę. A było to grubo przed całą aferą która wykazała – że jednak natworzonych było tych dodatkowych firm i fundacji. Nie lepiej jak by gość zrobił sobie stałą wypłatę w wysokości 45% wpływów i wszystko byłoby jasne? A tak nie zrobił bo byłoby za jasne. Dlatego ja już od wielu lat nie daję a tym co dają to mówię wyraźnie ze jakaś część tej kasy nie idzie wprost na pomoc. Jaka? Mówią że 30-45%… nie wiem….

 22. – Jak “dobre” serca mają ci, którzy krytykują tych, którzy są przeciwni Owsiakowi – bo nikt nie jest przeciwny tej idei, tylko Owsiakowi, który wykorzystuje wrażliwość i dobre intencje Polaków dla własnych celów – wystarczy poczytać serie komentarzy. Gdyby bo Owsiak robił społecznie to rozumiem ale za taką kasę to by się znalazła masa chętnych aby tworzyć taką fundację – tylko komu by dali taki dostęp do mediów jak dawano od razu Owsiakowi – komu by wszystkie samorządy dostały zlecenie aby pomagać itd itp. Dzieci, które to robią to społecznie – na mrozie i chłodzie przekonane o słuszności takiej idei, a pan Owsiak i s-ka już nie może, a bohaterem okrzykuje się Owsiaka, a nie te ofiarne dzieci i młodzież. To po pierwsze – po drugie wystarczy, że radni wszystkich szczebli powinni działać społecznie – tyle kasy ile oni garną to będzie 10 razy więcej niż ta żebranina – wystarczyłoby na wiele więcej sprzętu i to tego najbardziej potrzebnego w szpitalach. Po trzecie – nie może być tak, żeby przypadkowe fundacje wyręczały powołane do tego instytucje państwa, które w ramach budżetu mają konstytucyjny obowiązek zapewnić w pełni ochronę zdrowia i życia obywateli Polski – taki wrzask o konstytucję – to ją poczytajcie w tym temacie. Co będzie jeśli Owsiakowi się nie zechce dalej ciągnąć zysków – to co? – służba zdrowia padnie? – nie padnie – trzeba będzie odjąć wielu politykom z koryta bo tu też między innymi o to chodzi, że oni chętnie popierają takie inicjatywy bo ich dochody nie są naruszane. Gdyby to było robione społecznie to bym 2w pełni popierał taką inicjatywę i to nie na te cele lecz dla ludzi dotkniętą taką czy inną tragedią ale jska wspomniałem – służba zdrowia to obowiązek każdego rządu w pełnym wymiarze.

 23. Panie Alfredzie, emerycie szanowny.
  Gdyby polski[?] rzad zmnijszyl lub calkowicie zrezygnowal z dotacji na Kosciol a szczegolnie na odlam torunski nie byloby potrzeby organizowac publicznych zbiorek.

 24. – Owsiak rozlicza się z zebranych pieniędzy
  – Kościół niestety nie,łącznie z dyrektorem z Torunia
  – Co kupowane jest za zebrane pieniądze można zobaczyć w każdym szpitalu
  – Jeśli jesteś przeciwnikiem zabroń leczenia cię przy pomocy sprzętu WOŚPu

 25. Ta “pani” jest opłacana z pieniedzy KGB, jak wielu pisowski partyjniaków lu członków tego rządu np. szalony antek

 26. A to ciekawe…. czy naprawde myslicie ze jestescie anonimowi w necie, lub na tej stronie?

  Tylko dlatego ze nie pozostaqwiliscie swoich prawdziwych danych…. hmm….

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: