Opozycja domaga się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu

0
611

 

Opozycja, a konkretnie Platforma Obywatelska w związku z ujawnianymi przez media informacjami zażądała od marszałka Sejmu Kuchcińskiego zwołania nadzwyczajnego posiedzenie Sejmu, z dwoma punktami porządku dziennego. Nadzwyczajne posiedzenie parlamentu winno ostać zwołane w środę po świętach. Pierwszy punkt programu to informacja premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca  udziału osób kierujących obecnie służbami specjalnymi Mariusza  Kamińskiego i jego najbliższych współpracowników w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie. Chodzi jeszcze o szefa ABW, szefa CBŚ. Chodzi o ich udział w reprywatyzacji kamienic i gruntów w Warszawie, w tym majątku, który potem stał się majątkiem spółki „Srebrna”.

Drugi punkt programu to informacja Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry na temat transferów pieniędzy na Cypr, dokonywanych przez osoby związane ze środowiskiem politycznym Jarosława, związanych z reprywatyzacyjną w Warszawie. Wspomniane osoby związane ze służbami specjalnymi umieszczały w Urzędzie Stołecznym śpiochów, których zadaniem było pilnowanie interesów spółek spółek związanych z współpracownikami Kaczyńskiego. Pytanie brzmi, czy osoby kierujące polskimi służbami specjalnymi bardziej zajmowały się ochroną interesów środowiska Kaczyńskiego, czy, czy państwa polskiego. Odpowiedź na to pytania wcale nie jest oczywista.

Dodajmy od siebie, iż Jarosław Kaczyński wokół siebie i tragicznie zmarłego brata, uwielbiał tworzyć wrażenie ludzi kryształowo uczciwych, nie uczestniczących w jakichś podejrzanych przekrętach. Rzeczywistość jak się okazuje jest znacznie bardziej skomplikowana.

Pytania tego dotyczące powinny znaleźć podczas nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu temu poświęconego.

Więcej na temat wniosku dotyczącego zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, w sprawie udziału ludzi Kaczyńskiego w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie i prania pieniędzy na Cyprze w materiale z konferencji prasowej na Cyprze.

Foto: W Sieci Opinii

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: