Opozycja krytykuje decyzję prezydenta

0
156

Opozycja Platforma Obywatelska  oraz Nowoczesna ostro krytykują decyzję prezydenta o podpisaniu nowelizacji ustawy o IPN. Politycy opozycji wskazują, że dotycząca tej ustawy podjęta została na Nowogrodzkiej. Niestety sytuacja pokazuje, że w Polsce nie ma już instytucji, które dbałyby o polski interes narodowy, o polską rację stanu.

Podpis prezydenta pod tą ustawą pokazuje, że interes partyjny zwyciężył nad interesem Rzeczypospolitej. Prezydent uległ swojej partii, ale także środowiskom skrajnym, które wczoraj manifestowały pod Pałacem Prezydenckim, narodowców i neofaszystów, reprezentującym antysemickie poglądy.

Ustawa ta pogłębi kryzys dyplomatyczny  w jakim znalazła się Polska, skomplikują relacje z naszym najważniejszym sojusznikiem  jakim są Stany Zjednoczone.

Świat wie, że dzisiaj Trybunał Konstytucyjny jest ciałem fasadowym, zaś skierowanie do Trybunału dwóch zapisów,  jest jedynie wybiegiem.

Opozycja oczekuje, że prezydent zaproponuje jeszcze przed wylotem do Korei Południowej na Olimpiadę, zaproponuje takie rozwiązania, które pozwolą schłodzić ten konflikt dyplomatyczny. Prezydent obecnie ponosi odpowiedzialność za podgrzanie tego konfliktu, przez złą decyzję, o podpisaniu tej ustawy.

Foto: Haaretz

Foto: Punkt Widzenia TV/Youtube.com

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: