Ordynacja wyborcza PiS wykluczy niepełnosprawnych

2
534

Przez osiem lat rządów PO uczyniono wiele, aby ludzie niepełnosprawni mogli czuć się wartościowymi członkami społeczeństwa. Chcemy pokazać jak ten dorobek ośmiu lat jest niszczony przez rząd Oprawa i Sprawiedliwości, jak niepełnosprawni wykluczani są ze społeczeństwa. Powiemy  posłem do Parlamentu Europejskiego Markiem Plurą jak nowa ordynacja wyborcza wykluczy poza społeczny nawias osoby niepełnosprawne.  Marek Plura powiedział, że nowa ordynacja wyborcza, zabierze także jemu możliwość samodzielnego głosowania w wyborach.Odebrana zostanie między innymi możliwość głosowania korespondencyjnego.

Demokracja nie może kogokolwiek wykluczać z możliwości głosowania, z możliwości samodzielnego głosowania w naszym kraju.

Chodzi nie tylko o likwidację możliwości głosowania korespondencyjnego. Ordynacja przewiduje także likwidację specjalnych nakładek umożliwiającym możliwość głosowania osobom niewidomym. To kolejna grupa niepełnosprawnych, która wykluczona zostanie z możliwości głosowania, z uczestnictwa w demokratycznym procesie.

Niepełnosprawni apelują do autorów nowej ordynacji wyborczej, aby nie odbierano im tej namiastki normalności, aby nadal mogli na przykład korzystać z głosowania korespondencyjnego.

Więcej na ten temat w nagraniu wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się w parlamencie.

Wideo: Platforma News

Foto: Nto

2 Komentarze

  1. Z reguły osoba niepełnosprawna w znacznym stopniu ma opiekuna, który może spełnić wolę podopiecznego. Dzisiaj mam nadzieję że to fake nius, jeżeli się potwierdzi wyeliminowanie osób niepełnosprawnych w głosowaniu, będę pierwsza osobą, która zaprotestuje. PiS brakuje konsekwencji, niepełnosprawni nie rosną w kapuście, lecz są wynikiem prowadzonej obecnie polityki, (rodzić zdeformowane dzieci, po to by je ochrzcić i mogą umrzeć). Ci co przeżyją są już pozbawienie wszystkich praw ? w tym prawa głosowania ?

  2. Czy na starość mam uciekać z tego kraju jako opiekun czuje się wykorzystywana za cało dobową prace bez urlopu ,wolej soboty , niedzieli mam 72 grosze za godzinę WSTYD ŻADNYCH PRZYWILEJÓW ,u lekarzy stoimy godzinami Recepty na 100%,autobus bez zniżki-no i oczywiście nie możemy chorować, u kochany kraj -posłowie dużo zdrowia,,,,,

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: