Ostatni dyżur na geriatrii?

0
8746

Obronę polskich seniorów i walkę o ich godne leczenie zadeklarowali podczas konferencji prasowej posłowie Platformy Obywatelskiej pracujący w sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. “To jest dla nas najważniejsze; będziemy pilnować, czy szpitale geriatryczne nie będą zamykane” – podkreślali.

Nowa ustawa o szpitalach powoduje, iż oddziały geriatrii znikają ze szpitali powiatowych, miejskich, gminnych.  Co powoduje Ministerstwem Zdrowia, że decyduje się takie decyzje?

W konsekwencji specjalizacja ta przestanie się w Polsce rozwijać. Brakować będzie specjalistów w tej dziedzinie i to w sytuacji, gdy będziemy obserwować starzenie się społeczeństwa. Dodatkowo przecież Konstytucja RP mówi o specjalnej opiece nad ludźmi starszymi.

Jeden tylko przykład. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyposażyła jeden z najlepszych w Polsce oddziałów geriatrycznych, jakim szczyci się szpital na Woli w Warszawie. Powstał on dzięki działaniom warszawskich samorządowców. Istnienie takich oddziałów, kształcących nowe kadry jest obecnie zagrożone. Oddziały te mają zagwarantowane finansowane do września. Co potem? W tej chwili tego nikt nie wie. To co dzieje się w tej sprawie to absolutny skandal.

Poprawki zmierzające do przywrócenia finansowania oddziałów geriatrii PiS póki co odrzucił. Dlaczego? Kolejny przykład na to jak minister Radziwiłł rozkłada służbę zdrowia.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowe,j jaka odbyła się na ten temat w parlamencie.

Wideo: Platforma News

Foto; Tu Stolica

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: