Ostrzeżenie od lekarzy. Prezydent może rozpocząć wojnę nuklearną

0
795

Prezydent Donald Trump, z powodu zaburzeń osobowości stanowi zagrożenie dla pokoju, może on rozpocząć wojnę nuklearną.  Z takim dramatycznym ostrzeżeniem wystąpiła grupa 27 amerykańskich psychologów, którzy swoje poglądy przedstawili w książce: Dangerous Case of Donald Trump.

Wśród autorów raportu jest doktor James Gillian, psychiatra z 25 – letnim doświadczeniem, który w przeszłości badał przypadki seryjnych morderców i innych groźnych przestępców. Gillian z grupą 27 kolegów po fachu przeanalizowali publiczne wystąpienia prezydenta jak i jego inne publiczne wypowiedzi. Gillian powiedział tygodnikowi Newsweek, iż po latach badań, wie więcej na temat psychologicznej natury przemocy, niż ktokolwiek inny. Jego zdaniem Trump stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, zaś jego słowa pod adresem Korei Północnej mogą okazać się nie tylko groźbami.

Podobnie uważa psychoterapeuta John Gartner, z Johns Hopkins University Medical School.  Gartner przywołuje badania Ericha Fromma, zajmującego się dyktatorami z czasów II wojny światowej Adolfem Hitlerem i Józefem Stalinem. Złośliwy narcyzm będzie się rozwijał, z czasem będzie tylko gorzej i gorzej.  Osobowość Trumpa opisuje on jako sachochwalstwo, uleganie urojeniom, paranoja, przywiązanie do spiskowych teorii, demonizowanie osób, które publicznie krytykowały go. Gartner odrzuca teorię, iż to tylko polityczna strategia Donalda Trumpa obliczona na zdobycie popularności. Gartner podkreśla, że jest specjalistą w zakresie zaburzeń osobowości. Przeanalizowałem wiele godzin publicznych wystąpień prezydenta. To znacznie więcej, niż w przypadku moich pacjentów.Lekarze nie wystawiają diagnozy, jedynie ostrzegają opinię publiczną, przed niebezpieczeństwem.

Przypomina się tutaj coś, co kiedyś określono jako „Goldwater rule”. Wówczas grupa lekarzy napisała w jednym z pism, że Golwater nie może być prezydentem z powodu niestabilnej umysłowości. Polityk zaskarżył pismo i wygrał. Gartner podkreśla, iż „Goldwater rule” w tym przypadku jest nad interpretowana.  Obecnie Trump jest już prezydentem, zaś oni jedynie ostrzegają przed możliwym niebezpieczeństwem – podsumowywuje Gartner.

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym Newsweeku (edycja angielska)

oraz  zobaczysz w materiale wideo.

Foto: The Independent

Wideo: Hot news 24h Today

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: