Pacjenci w sieci szpitali Radziwiłła

0
527

“Reforma wprowadzająca od października tzw. sieć szpitali jest chaotyczna, pacjenci nie wiedzą, gdzie mają szukać pomocy” – poinformował podczas konferencji prasowej Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Bartosz Arłukowicz. Ustawa obowiązuje od dwóch dni i już w tej chwili widać, że w publicznej służbie zdrowia zapanował totalny chaos. Pacjenci nie wiedzą, gdzie mają szukać pomocy.

Do sieci szpitali, którą zaprojektował minister Radziwiłł nie zakwalifikowano 360 szpitali. Z sieci szpitalnej po reformie ministra Radziwiłla wypadło 8000 łóżek szpitalnych.

W praktyce reforma zlikwidowała świąteczną i weekendową pomoc medyczną, w tej chwili wszyscy pacjenci, ci z wypadków samochodowych i wszyscy inni znajdą się na SOR.

Przypomnijmy, iż minister Radziwiłł twierdził, że wraz ze wprowadzeniem sieci szpitali będą się zmniejszały, w ogóle znikną kolejki do specjalistów. Na razie za w wcześnie, aby sprawdzać wykonanie tej obietnicy, żadnych zmian, jeśli chodzi o kolejki  jednak nie zauważono.

Opozycja organizować będzie cykliczne konferencje prasowe, aby informować o tym jak działa owa sieć szpitali.

Wejście w życie tak zwanej reformy Radziwiłła odbywa się w cieniu krzyku młodych lekarzy, rezydentów, którzy próbowali porozumieć się z ministerstwem, ale nic z tego nie wyszło. Młodzi lekarze rozpoczęli protest w postaci strajku.

Reforma oznacza także powrót do czasów PRL-u, gdyż odcina prywatną część służby zdrowia. Zasoby polskiej służby zdrowia nie są tak wielkie, aby rezygnować z całych działych.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej w parlamencie:

Wideo: Platforma News

Foto: Rynek Zdrowia

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: