Pajac Roku 2017 – Towarzysz Mariusz Błaszczak

1
510

Mariusz Błaszak, pisowski komisarz ludowy d/s policji, komentując, w rządowym polskim radiu, podpisanie przez Andrzeja Dudę ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, zauważył, iż tydzień temu wraz z podpisem Dudy, skończył się w Polsce komunizm.

Błaszczak zapewne nie spodziewał się tak celnej riposty ze strony aktorki Joanny Szepkowskiej, której wypowiedź, bez zrozumienia jej treści cytował.

Konkurencja w kategorii: „Pajac roku”, dzięki politykom PiS  u była bardzo silna. Odkrycia inteligentnych inaczej ,w ciągu minionych 12 miesięcy były liczne. Silną konkurencję tworzyły wypowiedzi Antoniego Macierewicza dotyczące katastrofy smoleńskiej, czy ponure wynurzenia prezesa PiS w trakcie smoleńskich miesięcznic. Błaszczak ich przebił. Jego komentarz jest tak zakłamany, tak absurdalny, że milczenie byłoby przyzwoleniem na fałsz totalny. Tytuł Pajac roku przechodzi w godne ręce.

Sprawa Błaszczaka. Powiedział- „Tydzień temu skończył się w Polsce komunizm”W całości przytaczamy wpis Joanny Sczepkowskiej. „Myślałam czy się dać się sprowokować i wywołać lawinę drwin, gróźb i wykrzywionych fotografii. Przecież po coś to powiedział.

Nie milczałam, kiedy historyk liberalnej lewicy Norman Davies dla towarzyskich korzyści usunął ze swojej faktografii cały mój epizod z Dziennika Telewizyjnego, tym bardziej dlaczego mam milczeć teraz? Towarzyszu Ministrze Błaszczak – przyboczny grabarzu demokracji . który własnego zdania sklecić nie umie, tylko ściąga z lekcji historii i powtarza bez zrozumienia. Żeby takie zdanie wybrzmiało i miało sens, trzeba je mówić z pozycji ryzyka, a nie ze stołka w rządzie. Trzeba osobistej , samotnej odwagi, a nie władzy nad policją. Wasza od siedmiu boleści władza , pozwala sobie kończyć i zaczynać co chce i kiedy chce, bez szacunku do Konstytucji i jakichkolwiek obyczajów międzyludzkich. Przez wiele lat byliście legalną opozycją – nie przypominam sobie, żeby legalna opozycja, mogła istnieć za komunizmu .

Po 1989 roku byliście przez lata w opozycji w wolnym i demokratycznym sejmie, na dobrych poselskich posadach. Nie brzydziliście się jakoś tymi komunistycznymi pieniędzmi. Policyjny piesku. Jedyne co umiesz to łasić się i podawać lapę. Nie masz własnych myśli, nie masz własnego zdania, możesz tylko ściągać i powtarzać cudze słowa jako swoje. Jesteś idealnym typem komunistycznego aparatczyka. Ale My stworzymy Nową Solidarność, a wtedy PiS pierwszy Cię wyrzuci, bo będą potrzebowali silniejszych. Nie ściągaj chłopcze, nie kopiuj , myśl sam, a może nagle wymyślisz posadę na miarę swojego rozumu i płochliwego charakteru. Tworzycie nową formę komunizmu. Rosja nie musi tu przychodzić. To Wy tworzycie Rosję u nas. Komunizm się skończył w 1989 roku, a w 2017 Polska za Waszą przyczyną stała się częścią Wschodu. Nie pozwolimy na to . Któregoś dnia powiemy – tydzień temu skończył się w Polsce komunizm. Władza PiS skończy marnie i to zdanie towarzyszu ministrze Błaszczak powtarzajcie sobie co wieczór, żebyś w razie czego nie zapomniał .
A elektotat PiS jak zwykle serdecznie pozdrawiam i darzę szacunkiem jak każdego, kogo obchodzi Ojczyzna i marze o tym, zebyśmy się kiedyś potrafili spotkać ponad politykami.

Napisała – Joanna Szczepkowska – komentując słowa Błaszczaka. Nic dodać, nic ująć.

 

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: