Panie ministrze, ja chce żyć

0
795

Panie ministrze, ja chcę żyć” – z tak dramatycznym apelem do Ministra Zdrowia zwracają się dzieci po przeszczepach. Za leki, które do tej pory kosztowały 3 złote, ich rodzice będą musieli teraz zapłacić nawet kilkaset razy więcej! W podobnej sytuacji jest Paulina, którą wychowują dziadkowie. Odziedziczyła po swojej mamie kardiomiopatię. Jej serce przestało poprawnie funkcjonować. – Zaczęło się od tego, że bardzo się męczyłam. Moja babcia znała mamę i wiedziała, jakie są symptomy. Byłam coraz słabsza i jedyne co mogło mi pomóc to przeszczep serca – mówi 17-latka. Paulina dostała nowe życie. W klinice w Zabrzu przeszczepiono jej serce. – Jestem już 3 lata po operacji. Nie męczę się, jestem bardziej aktywna fizycznie – dodaje. Jej problemy niestety się nie skończyły. Tak jak problemy tysięcy innych pacjentów po przeszczepie. Dlaczego minister zdrowia pozostaje obojętny na rozpaczliwe błaganie dzieci i ich rodziców?

O tym pialiśmy już na naszych łamach. Leki, które kosztowały 3 złote, nagle kosztują 1300 złotych.

Ministerstwo mówi i tańszych zamiennikach, tyle tylko, że leki te nie zostały przebadane na dzieciach i tak naprawdę nie wiadomo, jak działają. Dzieci po przeszczepach dla ministerstwa mają być tutaj królikami doświadczalnymi.

Minister Radziwiłł to bez wątpienia jeden z najgorszych ministrów  rządzie PiS, choć konkurencja o tytuł najgorszego jest bardzo silna. Ta sprawa boli szczególnie i budzi sprzeciw, bowiem o ludzkim  życiu zaczyna decydować zasobność portfela.  Sytuacja taka jest nie do zaakceptowania.

Foto: Polsat News

Wideo I tekst : FAKT24.PL

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: