Parasol ochronny PiS nad neonazistami

1
238

Od dwóch lat obserwujemy w Polsce bezczynność prokuratury wobec widocznej wzrastającej w Polsce fali antysemityzmu, nacjonalizmu, neofaszyzmu. Co więcej Zbigniew Ziobro wprowadził do Kodeksu Postępowania Kodeksu Karnego przepisy umożliwiające wycofywanie z sądów spraw dotyczących przestępstw o podłożu rasowym.

Z polskich sądów znikały sprawy przeciwko ksenofobom, przeciwko faszystom. Jak to możliwe, że tak się działo, dlaczego ludzie ci korzystają z ochrony państwa. Jaka była rola prokuratury w sprawie pana Międlara, czy Rybaka. Jaka była rola prokuratury, w tym, że bandyci, którzy powinni być sądzeni, cieszyli się bezkarnością.

Takie przypadki bezkarności obserwowaliśmy także na podstawie informacji i dokumentów jakie przekazywali nasi Czytelnicy, którzy odwiedzali Polskę.

Informowali i widocznym flircie obecnej władzy z kibolami. Wśród kiboli ideologia faszystowska jest popularna. Informowano nas o bliskich powiązaniach grup kibolskich ze zorganizowaną przestępczością, w wielu wypadkach kibole rządzą handlem narkotykami, zajmują się typową gangsterką. Jest to taka polityczna, „patriotyczna gangsterka” , chętnie wywieszająca hasła antysemickie, czy nacjonalistyczne.

Więcej, cała Polska oglądała filmik z konwencji Solidarnej Polski, gdzie kierownictwo  Ministerstwa Sprawiedliwości bawiło się razem z panem Rybakiem i Międlarem. Rybak dziękował prokuraturze za działania podejmowane w jego sprawie. Przypomnijmy, pan Rybak to osoba, która skazana została za spalenie kukły Żyda i potem wypuszczona na wolność po interwencji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Borys Budka pytał podczas konferencji prasowej w jakiej roli na konwencjach Solidarnej Polski występował Pan Rybak.  Czy jest on członkiem Solidarnej Polski. Budka  domagał się, aby jeszcze dzisiaj udzielono odpowiedzi w tej sprawie. Czy zaangażowanie Piotra Rybaka, w działania Solidarnej Polski miało wpływ na decyzje prokuratorów?

Od dwóch lat ulicami polskich miast coraz śmielej maszerują nacjonaliści i faszyści. PiS roztacza nad tymi ruchami parasol ochronny.  Oznacza to współodpowiedzialność i współudział w działaniach tych ruchów, które kompromitują Polskę. Tylko posłanka Wielichowska złożyła z tej sprawie kilkadziesiąt zapytań i interpelacji poselskich.

Interpelacje te ze strony PiS spotkały się z murem obojętności.

Uzasadniony jest wniosek, że to PiS ponosi odpowiedzialność za widoczny w Polsce wzrost nastrojów nacjonalistycznych.

Foto: TVN24

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej.

 

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: