“Pęknięcie” w PiS w sprawie służby dyplomatycznej

0
181

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej krytykowali posłowie Platformy Obywatelskiej. Podczas Komisji Spraw Zagranicznych złożyli wniosek o odrzucenie go w całości. Jak mówili, zakłada on de facto likwidację polskiej służby zagranicznej. Przekonywali też, że rządowa propozycja jest niekonstytucyjna. Wniosek ten został jednak odrzucony.

W historii Europy nie było przypdku, aby jakis kraj zlikwidował swoją służbę dyplomatyczną. Tak chce postapić PiS. Na mocy ustawy, przygotowanej przez rząd PiS 3.5 dyplomatów straci pracę. Mogą oni być zatrudnieni ponownie, na stanowiskach niższych lub wyższych.

Ludzie, którzy często wprowadzali Polskę do Unii Europejskiej, lub do NATO, traci pracę. Będą zależni od wolo ministra. Ustawa promuje ludzi miernych, ale wiernych.

Na posiedzeniu Komisji doszło do pęknięcia w Klubie PiS. Posiedzenie komisji przerwano bez podania przyczyny. Ustawa PiS tworzy partyjny nadzór nad służbą zagraniczną poprzez Radę Służby Zagranicznej, która w MSZ prowadzić będzie także politykę kadrową.

 

Reprezentant MSZ powiedział, iż MSZ negatywnie opiniuje projekt PiS.

Rządowy projekt cofa Polskę do czasów komunistycznych, kiedy to reprezentanci określonej partii politycznej wchodzili do ministerstwa i robili swoje porządki.

Posłowie opozycji apelują o wycofanie tego bardzo szkodliwego projektu. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej.

Foto: TVP Info

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: