Pełna hipokryzji tak zwana rekonstrukcja dyktatury PiS

0
318

W Pałacu prezydenta odwołano starych ministrów, mianowano nowych. Członkowie rządu, który wcześniej wielokrotnie wcześniej łamali konstytucję, z premierem na czele, cynicznie przysięgali na wierność Konstytucji. Rząd zlikwidował trójpodział władzy, zmieniając ustrój państwa, uzależniając sądy od woli polityków. W kraju trwają setki procesów politycznych, uczestników protestów.  Procesy te mają być pewnie przejawem jednoczenia Polaków, o czym mówił Morawiecki po zaprzysiężeniu nowych ministrów. Rząd się rozbudował,  Po co na przykład ministerstwo inwestycji i technologii?

Morawiecki pozbył się największych garbów w rządzie, czyli Antoniego Macierewicza, którego zastąpił Mariusz Błaszczak. Nie ma Witolda Waszczykowskiego jest Jacek Czaputowicz. Cóż z tego, że ponoć zna się na polityce zagranicznej? I tak nie on będzie o polityce zagranicznej decydował.

Samo Odejście Macierewicza z MON, nie uzdrowi sytuacji w tym resorcie, pozostaną czystki kadrowe, efekty manii prześladowczej Antoniego.

Nowy rząd nie zmieni faktu, że Polska narusza zasady praworządności.  Pięknymi uśmiechami i opowiadaniem dyrdymałów nie załatwi się sprawy, to co uderzało, podczas uroczystości u prezydenta nie było Jarosława Kaczyńskiego, faktycznego szefa rządu.

Mówiono, że Antoni Macierewicz tanio skóry nie sprzedał, być może zostanie marszałkiem Sejmu.

Dla mnie nie ma znaczenia, że grupa Dudy, trochę rządowej kołdry przeciągnęła na swoją stronę.

Mówi się, że Morawiecki może być delfinem Kaczyńskiego, nie przywróci trójpodziału władzy. Morawiecki nie skończy z budową totalitaryzmu.

Rząd Morawieckiego zaczyna rządzić w momencie katastrofy wizerunkowej Polski na świecie.

Zmiana ta pokazuje, że w PiS toczyła się zacięta walka o stanowiska i to tyle. Odeszli z rządu szkodnicy jak Syszko, którzy  traktowali Puszczę Białowieską jak skład desek.

Gdyby rząd wycofał się z ustaw o sądownictwie, byłaby to rzeczywiste zmiany. Nic na to nie wskazywało. Będziemy patrzyli co ten rząd robi, ale nie spodziewam się niczego dobrego.  No i co z tego, że Brudziński zajmie się policją zamiast Blaszczaka.

Nowym szefem dyplomacji został Jacek Czaputowicz.  To misja samobójcza, i tak podstawowe decyzje podejmuje Kaczyński.

Joachim Brudziński został nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Nowym szefem ministerstwa środowiska został Henryk Kowalczyk.

Tekę ministra zdrowia otrzymał Łukasz Szumowski, dotychczasowy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Resort inwestycji i rozwoju obejmie Jerzy Kwieciński.

Nowym ministrem przedsiębiorczości i technologii została Jadwiga Emilewicz.

Prezydent powołuje nowych ministrów. Teresa Czerwińska obejmie resort finansów. Znajdzie kasę  na służbę zdrowia?

Najważniejsze, iż rząd nie chce zmieniać polityki  w dziedzinie łamania zasad praworządności. Morawiecki pozbył się cyrku z rządu, o patrzcie, Antoniego nie ma, jesteśmy umiarkowani. To stary numer, nie dajmy się na to nabrać.Mam nadzieję, że Europa nie da nabrać się na ten zabieg. Mam nadzieję, że to początek dekompozycji obozu PiS, że to początek końca tej formacji.

Foto: www.rmf24.pl

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: