Petru o dwóch latach rządów PiS

0
205

Trwają podsumowania dotyczące połowy kadencji PiS. Oczywiście wiadomością dnia w Polsce są rewelacje tygodnika „Newsweek”, który twierdzi, że już na początku grudnia pożegnamy się z rządem Beaty Szydło, którą zastąpi na stanowisku premiera Jarosław Kaczyński. Poczekamy, zobaczymy, czy informacja ta zyska potwierdzenie. Gdyby do tego doszło, Kaczyński może, ale nie musi wykorzystać okazję, do rekonstrukcji rządu PiS.  Kaczyński stojący na czele rządu może przyspieszyć budowanie państwa totalitarnego albo, co mu się marzy, budowę nowego potulnego społeczeństwa zmęczonego i zdezorientowanego ciągłymi politycznymi sporami. Mam nadzieję, że Polacy nie dadzą się nabrać na opowieść Kaczyńskiego.

Kaczyński powinien popatrzeć sobie na to, co aktualnie dzieje się w Zimbabwe, jak ludzie tańczą na ulicach, okazują radość po obaleniu paranoika Mugabe, któty przez wiele lat nieudolnie rządził tym krajem.  Tak kończą wszyscy dyktatorzy. Niech będzie to lekcja dla Jarosława  Kaczyńskiego

Być może także w Polsce, reakcja po obaleniu rządów PiS będzie taka sama, czego serdecznie życzę liderowi PiS, gdyż na nic lepszego nie zasłużył.

Na konferencji prasowej „Nowoczesnej” wystąpił  lider tego opozycyjnego ugrupowania Ryszard Petru. Podczas swojego wystąpienia wskazał on przykłady marnotrawienia finansów publicznych przez rząd PiS.

Na półmetku kadencji Sejmowej nie możemy zapominać o prawdziwych przyczynach, dla których PiS systematycznie zawłaszcza nasz kraj. Nie chodzi o Polskę. Chodzi o władzę i stołki dla swoich. Jak powiedział Jacek Kurski: Trzeba jasno powiedzieć, że […] żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku. I głodu i niedostatku nie cierpią, z finansów publicznych PiS czerpie hojną rękę dla swoich zwolenników.

Petru dowodził podczas swojej konferencji prasowej, iż mamy w Polsce do czynienia z zawłaszczaniem publicznych pieniędzy na wielką skalę.

Wideo: POLITYKA bez RETUSZU

 

Wideo: Nowoczesna

Foto: Radio Poland

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: