Petru o możliwych scenariuszach dla Polski

2
356

Rozmowa Ryszarda Petru lidera Nowoczesnej z Adamem Kądzielą w Porcie Czerniakowskim o scenariuszach politycznych na najbliższe tygodnie, wielkim zrywie Polski obywatelskiej i siniakach posła Suskiego.

Ryszard Petru nie należy do optymistów, uważa, że PiS nie odpuści reformy sądownictwa i zaatakuje na innych frontach. PiS zaatakuje organizacje pozarządowe, samorządy, niezależne media oraz niezależność wyższych uczelni, jak i Państwową Komisję Wyborczą. Lider Nowoczesnej spodziewa się starcia wczesną jesienią. To bardzo możliwy scenariusz, od siebie dodajmy, iż rzad nie kryje się z tym, że w połowie września gotowy ma być projekt ustawy o dekoncentracji mediów. Tutaj nie będzie jednak chodzić o żadną właścicielską dekoncentrację, ale o przejęcie wielu mediów, uciszenie mediów, które mogą mówić i pisać nie tak jak pragnie Jarosław Kaczyński.

Oceniając dwa weta prezydenta Ryszard Petru mówi o tym, iż prezydent Duda po raz pierwszy zachował się jak powinien prezydent, czyli broniąc Konstytucji. Jednak jeszcze daleko do wybicia się prezydenta na Niepodległość.

O tym, czy prezydent rzeczywiście pragnie wybić się na niepodległość zobaczymy gdy poznamy projekty jakie prezydent wniesie do laski marszałkowskiej. Czy będą to projekty bliźniaczo podobne do tych, które zgłosił Ziobro, czy rzeczywiście będą nowe. Weta prezydenta były zasługą nas wszystkich, biorących udział w protestach.

Kaczyński powinien wiedzieć, iż łatwiej jest ukraść Polakom księżyc, niż zabrać im wolność.

Ryszard Petru spodziewa się totalnego uderzenia ze strony PiS.

Więcej o scenariuszach dla Polski w materiale wideo.

Foto: TVN24

Wideo; Nowoczesna

2 Komentarze

  1. Partia może i nowoczesna(pisownia celowa) w nazwie, ale metody postępowania ma mocno archaiczne, nie mające nic wspólnego z NOWOCZESNYM myśleniem o funkcjonowaniu partii i działaniu zespołowym. Petru stracił twarz – jeśli nie ma pojęcia o tym co się naprawdę dzieje to znaczy,że nie ma pojęcia o zarzadzaniu strukturą przez siebie stworzoną, a jeśli wie i nie reaguje to nie dość,ze nie ma pojęcia o zarządzaniu to na dodatek pokazuje,że jest człowiekiem bez właściwości. Liderowanie nie polega na wygłaszaniu kwiecistych słów i ładnym wyglądzie

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: