Pierwszy śnieg w Chicago, Metra podnosi ceny

0
369

W Chicago spadł dzisiaj pierwszy w tym sezonie śnieg. Wygląda na to, że stosunkowo niewielki opad zaskoczył miejskie służby, na chicagowskich autostradach tworzyły się korki. Jazda po Chicago zamieniała się w koszmar. Jutro cieplej, więc po śniegu nie zostanie ani śladu.  Jednak dzisiaj wielu kierowców miało problem, aby ruszyć z miejsca.

To nie koniec złych wiadomości. Rada Metry, kolejek podmiejskich, zaaprobowała budżet na rok 2018.  Podniesione zostaną ceny biletów, o około 15%, jak wynika z pierwszych informacji. Wysokość podwyżek uzależniona jest od trasy, jaką będziemy chcieli pokonać kolejką.  Będzie nieco mniej pociągów, Metra chce wyeliminować 5 składów z 691 obecnie znajdujących się na torach w dni robocze.

Metrą podróżuje sporo osób, pracujących na przykład w śródmieściu, a mieszkających nawet,  na dość znacznie oddalonych przedmieściach.   Metra stanowi cześć RTA zapewniającej transport w aglomeracji chicagowskiej. Biorąc pod uwagę ceny biletów, komunikacja publiczna w aglomeracji chicagowskiej należy do najdroższych na świecie.

Red.

Wideo: nctv17/Youtube.com

Foto: Yahoo.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: