Pikieta KOD Chicago. Dziękujemy policji. Nikomu nic się nie stało.

97
6348

kod pikietaKiedy dotarłem na pikietę KODu Chicago, po stronie kontrpikiety narodowo-katolickiej mrowiło się już kilka setek ludzi. Niektórzy skrzykiwali się jeszcze przez telefony komórkowe. Bez przerwy napływali nowi ludzie. Gdzie jest Paweł? Powinien już tu być! Zaraz będzie, parkuje samochód! A Zosia? Idzie! Już ją widzę! A gdzie oni? Kto? Jak to kto? KODziarze! Gdzie stoją? – pospiesznie pytano, obawiąc się, że mogli coś stracić. O, tam – pokazywano w naszą stronę. Przyglądali się nam długo i z niedowierzaniem. Mój Dobry Boże! Niby też Polacy. A popatrz tylko na nich! Popatrz! Czy to możliwe? Zdrajcy! Czerwone bydło!

Widowisko zapowiadało się na niecodzienne. Wspólni znajomi chcieli przeżyć to wydarzenie razem. Jak fajerwerki, albo sportowy mecz, w którym “nasi” na pewno wygrają. Ludzie byli podnieceni i przejęci rolą, którą za chwilę odegrają. Powiedziano im, że KOD jest finansowany przez Angelę Merkel. A więc jednak to nowa “Targowica”! Nie szkodzi, że niedziela. Wielu nie poszło do kościoła. Trudno – tak kazała ojczyzna. Chodzi o jej przyszłość. KODziarze zagrażają Polsce! Chcą obalić rząd! No to przyszli. Bo trzeba przepędzić ten “komitet donosicieli”, który zalągł się w polonijnym Chicago. Musimy zatrzymać infekcję – nawet przez amputacjęTłum gęstniał. Atmosfera też. Do rozpoczęcia pikiety pozostało jeszcze kilka minut. Ludzie podchodzili do nas jak do dzikich zwierząt – ostrożnie, aby nas nie spłoszyć. Robili nam zdjęcia. Niektórzy namawiali – jakby prywatnie, po dobroci – abyśmy lepiej rozeszli się. Taka dobra rada, póki nie jest za późno. Oszczędzimy czas. Sobie i im. Uśmiechaliśmy się do nich. To im się nie podobało, bo przecież oni są zupełnie poważni. Po co te uśmieszki? Ok, jak chcecie. Zaczęli rozwijać transparenty. Oni swoje. My swoje. Ich przewaga liczebna była dramatyczna i wyraźnie dodawała im odwagi. Rzucano w naszą stronę coraz bardziej plugawe epitety. Przez tłum przeszło szeptem ostrzeżenie: proszę uważać na prowokatorów! Z pewnością się ujawnią! Bo taki jest KOD. Proszę uważać!

 

I na moment wszystko ucichło, jak w orkiestrze, która z napięciem czeka na znak dyrygenta. I wreszcie batuta opadła. Rozpoczęło się chaotyczne skandowanie. Tłum zainicjował od razu kilka propozycji: “donosiciele”, “zdrajcy” oraz “konfidenci”! Dopiero po chwili złapali rytm. Teraz zrobiło się bardzo głośno. Nasze głosy utonęły we wrzawie. Krzyczeli: “ko-mu-ni-ści”. Poczucie siły i jedności zachęciło ich do postąpienia kilka kroków w naszym kierunku. Wtedy pojawiła się policja konna, która odepchnęła polonijnych patriotów do tyłu. Ale jazgot nie ustał.

 

Miejsce na pikietę zostało przez KOD wybrane świetnie. Tłoczna ulica Michigan, po drugiej stronie nowoczesny handlowy mall. Nasza grupa liczyła maksymalnie siedemdziesiąt osób. Ich było co najmniej dziesięć razy tyle. Bliżej tysiąca. Utworzyli szpaler, otaczając nas półkolem. W przeważającej większości byli to ludzie starzy i spracowani. Mieli posępne i zacięte twarze. Jedność Polonii jest zagrożona. Ojczyzna jest w potrzebie. Tak mówili w radiu. I ksiądz też powiedział. Nasza “bezczelna” obecność racjonalizowała wszystkie ich krzywdy i podejrzenia. Pragnęli jakiegoś zadośćuczynienia. Chcieli odwetu za długo tłumioną złość. Za lata drwin. Za ciężką pracę i za zmiany w Polsce, których nigdy nie zaakceptowali. Przecież PIS wygrał wybory i rządzi z woli ludu, nie? A lud to my. Nas jest więcej. Przyszli, aby bronić Polski, którą pamiętali jeszcze sprzed trzydziestu, czterdziestu laty. Teraz przecież oni decydują. Nawet tutaj, w USA. Kto im co zrobi? Tak czy nie?

kod2

Policjanci na koniach nadal nas odgradzali. Nigdy w życiu nie widziałem w jednym miejscu tylu ludzi opętanych nienawiścią. Niech Bóg im wybaczy. Przerażający widok. Skandowali bez wytchnienia. Poczerwieniały im twarze. Fryzury utraciły niedzielny fason. Trzęsły się im policzki. Wypełniali patriotyczny obowiązek. Ich transparenty krzyczały, że jesteśmy “gnidami”, “dziczą komunistyczną”, “parchami” i “KODzirodcami”. Kiedy zaintonowaliśmy “Mury” Jacka Kaczmarskiego, tłum katolickiej Polonii zagłuszył nas kibolską strofą: “raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”.

Czy to możliwe, abym się znalazł po niewłaściwej stronie? Która strona jest tą właściwą? Należę do zdecydowanej mniejszości. Ale czy rzeczywiście ilość decyduje o moralnej przewadze? Czy ktoś, kto pogardliwie krzyczy mi w twarz, że jestem “czerwoną gnidą”, może mieć za sobą Boga? Jeżeli tak, to kim jest ten Bóg? To chyba niemożliwe.

Nie mogłem uciec od mrowiącego wrażenia, że gdzieś już widziałem tak rozszalałą ludzką masę. Gdzieś w historii, nawet odległej, zdarzało się, że rozwścieczeni ludzie szarżowali na małą grupkę “innych”. Może to były “dzieci szatana”, “czarownice” albo Żydzi? Może Cyganie? Arianie? Innowiercy? Ludzie “kociej wiary”? “Lutry”? Jacyś “zdrajcy narodu polskiego”? Tłum, który stał przede mną, ulegał już w przeszłości podobnemu obłędowi. Wtedy też bronił ojczyzny, Boga i polskiej historii. I w obronie tych wartości jest gotowy i dzisiaj do przemocy. Cóż mogło go powstrzymać kiedyś, kiedy nie było policji konnej?

zdjęcia: Jon Lahn

tekst ukazał się również na portalu racjonalista.tv

Dariusz Wiśniewski/Chicago

 

 

 

97 Komentarze

 1. Nie do wiary. Ja nie pisze z Chicago, ja pisze z mojej ojczyzny, czasem nie wierze, ze tam zyjacy moi przodkowie mogliby sie tak zachowywac, chociaz znaczna czesc z tych ludzi Polski nie widzi, jaka jest dzis piekna, zbudowana przez nas Polakow. Czyzby o. Rydzyk byl tak waznym czlowiekiem, ze opluwaja tych, co chca Polski normalnej, nie poobsadzanej na platnych stanowiskach kolezankami I kuzynami Kaczynskiego, kolezankami pierwszej Damy, kolezankami p. Premier i mlodymi, nisko wyksztalconymi rzecznikami ( pomocnik aptekarza) p. Macierewicza. Czyz to prawda, ze zona Macierewicza to byla pracownica UB? Wiadomo, ze Piotrowicz to prokurator z PRL , ze oskarzal solidarnosciowca z Jasla , dzis niszczy cialo konstytucyjne TK? Zamiast sie nienawidziec przyjedzcie do kraju i zyjcie tu, a nie urzadzajcie cyrku i nie robcie wstydu nam zyjacym w Polsce. Macie problem, to moze sobie przypomnicie jak wysylaliscie dolary w PRL-u w listach, ktore czesto byly ograbione. Dzis mozecie przyjechac zobaczyc i przestancie wierzyc opowiadaczom, ze w Polsce jest ruina i bieda. Bieda jest u ludzi niezaradnych lub u tych co im sie pracowac nie chce. Wiecie ile nieruchomosci jest wlasnoscia Polakow okolo 80%, a maja je ci, ktorym chce sie pracowac i nie czekaja na znajomosci . Zapomnieliscie polskiego przyslowia zgoda buduje, a zlosc rujnuje. Zastanawiam sie ilu na tym portalu sobie dorabia za hejt z PiS?

  • Taki dobrobyt, że 2 miliony Polaków wyjechało “za chlebem” do: W. Brytanii, Norwegi, Szwecji, Niemiec. Mieszkam w Szczecinie i tak: stocznie zlikwidowano bo zabrakło 90 mln. pożyczki ale postawiono drugą filharmonię za 120 mln. Padła huta, zakłady odzieżowe Dana i Odra, fabryka POLMO robiąca części do samochodów. Miasto wymiera -ludność zmniejszyła się o 40 tys. tj. 10%. Dodam, że stocznia padła pod rządami SLD L.Milera. Powstają biurowce a w nich od lat “pokoje do wynajęcia”. Tak, wszyscy będziemy pracować w biurach i urzędach. A PO-PSL ciągle kadziło jak to Polska się rozwija

   • Ciekawe opinia, o tym, ze Pan mieszka w Szczecinie , miescie Brudzinskiego chyba na Portalu wszyscy wiedza. Jezeli jest tam taka bieda, to dlaczego jest tam tyle nowych samochodow, mieszkan, a miasto oddalo stary Szpital Miejski za 21000 kosciolowi, a nie pomyslalo, aby przeznaczyc go np; na dom dla starszych ludzi, ktorzy potrzebuja opieki, na duze centrum rehabilitacyjne, co by tworzylo miejsca pracy, a przy madrym zarzadzaniu generowalo zyski. Po drugie to miasto w pewnym sensie o mieszanym pochodzeniu i wielu pracuje po drugiej stronie granicy. Poza tym, przeciez czy to rzady pozamykaly stocznie, a moze stoczniowcy umieli strajkowac w innych sprawach, a nie walczyli o swoje. Moze Pan pamieta rzady w stoczni p. Jaworskiego, no i co z tego wyszlo? Stocznie zyly jak byly dotowane przez podatki innych, potem wiemy doskonale co robiono, bo tak jak dzis rzady za nic nie odpowiadaja ( niestety) tak i wtedy nikt nie kontrolowal rozkradania tego co zbudowano z podatnika pieniedzy. Mysle, ze wkrotce przekonamy sie co zrobi i do czego dazy nie PiS, bo jako partia nie ma nic do powiedzenia. W Polsce rzdzi jeden, ten co juz wypraktykowal zdobywanie …., ciekawe co zdabedzie teraz? Na razie sie urzadzaja w mysl powiedzenia Urbana ” rzad sie wyzywi”, a co z reszta? Szydlo zamknela juz drogi na Wyspy i do innych europejskich krajow.

    • W Szczecinie jeździ złom sprowadzony z Niemiec. Cena takiego samochodu nie przekracza 1 tys. euro. Siostry zakonne wzięły za pół darmo stary szpital i…lipa. Od kiedy to w Polsce opłaca się prowadzenie Domu Starców, bez dotacji państwowej ? Łakomstwo zostało ukarane. Stocznie w Niemczech są dotowane przez państwo a w Polsce UE (Niemcy) zakazały dotować stocznię. Poza tym stocznię zżerały podatki a padła dlatego, by nie być konkurencyjna dla niemieckich stoczni.

     • Kompletna bzdura Jarun. Polskie stocznie generalnie maja sie dobre, maja pełny portfel zamówień. Gda nsk, Gdynia pracują pełną parą… W dziale ekonomia jest nawet wideo z owiagnięciami polskiego przemysłu stoczniowego, tak więc opowiadasz bracie farmazony totalne.

     • Twoje myslenie to czysta komuna, przy umiejetnym zalozeniu mozna na jednym stracic, a na drugim zarobic. Poza tym gdyby pomyslano i zrobiono to z glowa, to tez by byl zysk. Nie wystarczy tylko wladza, musi byc jeszcze pomysl. Podrzucilabym pomysl, ale nie obecnym.
      Skoro lipa, to kto wyegzekwuje umowe pomiedzy miastem a zakonnicami. Jezeli nie spelnily warunkow maja obowiazek to zwrocic miastu.

 2. Niestety, Polonia jaka jest, wiemy. Jest ona poddawana inokrynacji. Robiłam dzisiaj w sklepie wielki plakat Grzegorza Brauna apotkania we wwszytskich większych Kościołach. Powiedzmy szczerze, przygłupi polonijni proboszczowie, będą agitować, aby przybywać na te spotkania. Radio Maryja zrobni swoje. Trzeba pamietać, że Polonia pochodzi z polskiej wiochy. A polonijne media, prezentują tych matołow, gościu z tawerny jako opiania, z którą nalezy sie liczyć, trzeba ją jeszcze szanowac. Ja nie szanuję dużej części Polonii.

  • A teraz kilka faktów z relacji D. Wiśniewskiego: cyt:”Nasza grupa liczyła maksymalnie siedemdziesiąt osób. Ich było co najmniej dziesięć razy tyle. Bliżej tysiąca.” -więc gdzie są te tłumy popierające KOD ? Tak jest i w Polsce. Chcecie obalić władzę PiS-u nie mając większości? To nie demokratyczne! Stanowice 5-7%, oni 93-95% i chcecie dyktować? Jesteście ekstremą -głosem bez znaczenia.

  • Tylko pytam, co Pani robila? O jakim plakacie Pani pisze? Czy o tym, ze jest Pani milosniczka G. Brauna? To nie mamy o czym dyskutowac.

  • ~ Teresa, to dla Twojej informacji, bo widac, ze masz blade pojecie o tym co robisz. Cytuje” Absolwent studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym następnie podjął pracę. W 1993 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

   Od 1987 współorganizował akcje Pomarańczowej Alternatywy, za co był poddawany represjom przez władze PRL. Był rozpracowywany przez Służbę Bezpieczeństwa[1]. W 1988 i 1989 uczestniczył w protestach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim. Działał też w ruchu Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka. Później był także publicystą m.in. i Radia Wrocław. W latach 90. był publicystą kwartalnika „Fronda”[2]. Do 2007 prowadził zajęcia z dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.

   Współpracuje z Organizacją Monarchistów Polskich[3] (stowarzyszeniem o charakterze tradycjonalistycznym, legitymistycznym), dla której kilkakrotnie wygłaszał prelekcje ideowe podczas spotkań w Warszawie i Wrocławiu. Jest przeciwnikiem Unii Europejskiej, którą przyrównywał wielokrotnie do ZSRR, gdyż jak twierdzi, instytucja ta opiera się na podobnych wartościach, co państwo radzieckie[4]. Wypowiada się również jako teoretyk, jego zdaniem pożądanych, zmian ustrojowych w Polsce, ewolucji od demokracji do monarchii[5][6][7].

   W 2005 stworzył film dokumentalny pt. Plusy dodatnie, plusy ujemne o kontaktach Lecha Wałęsy z SB.

   W wyborach parlamentarnych w 2007 został ogłoszony jako kandydat Unii Polityki Realnej do Senatu z ramienia komitetu LPR[8], jednak nie zebrał wymaganej do startu liczby podpisów.

   Jest współtwórcą telewizyjnego cyklu Errata do biografii, ujawniającego agenturalne wątki w życiorysach znanych Polaków. W kwietniu 2007 ogłosił, że znany językoznawca, profesor Jan Miodek był konfidentem SB, za co został mu wytoczony proces, który przegrał[9]. Wrocławski Sąd Apelacyjny oddalił apelację Grzegorza Brauna[10][11], podobnie jak Sąd Najwyższy, który wyrokiem z 10 września 2009 dodatkowo nakazał Braunowi przeprosić Jana Miodka w prasie ogólnopolskiej i Radiu Wrocław. 29 maja 2010 Grzegorz Braun złożył skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka[12], powołując się na artykuł 10 (prawo do wolności słowa) Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Postępowanie rozpoczęło się 14 marca 2013[12] i zakończyło się w listopadzie 2014 wyrokiem Trybunału stwierdzającym, że polskie postępowania sądowe bezspornie naruszyły wolność wypowiedzi i skazującym Polskę na wypłacenie odszkodowania i zadośćuczynienia Grzegorzowi Braunowi[13].

   W wyborach prezydenckich w 2010 znalazł się w komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego[14]. W wyborach samorządowych w tym samym roku bez powodzenia kandydował do rady miasta Wrocławia z listy komitetu Polski Wrocław[15]. ” Reszte sama sobie poszukaj, a nie pisz bredni.

 3. To małpiarnia chicagowska, karmiona codziennie bananową pulpą nienawiści.
  Sączy się ten jad nieustannie, przeważnie z kołchoźników OM i RM i kilku pomniejszych.

 4. A teraz kilka faktów z relacji D. Wiśniewskiego: cyt:”Nasza grupa liczyła maksymalnie siedemdziesiąt osób. Ich było co najmniej dziesięć razy tyle. Bliżej tysiąca.” -więc gdzie są te tłumy popierające KOD ? Tak jest i w Polsce. Chcecie obalić władzę PiS-u nie mając większości? To nie demokratyczne! Stanowice 5-7%, oni 93-95% i chcecie dyktować?

  • Twoje wyliczenia są fałszywe. Kontrmanifestacja liczyła maksymalnie 300 osób. Oczywiście nas było mniej. Chicago ogłupione przez księzy i biura wyborcze w parafiach i przez radia jest bliskie faszyzmu. Jednak czas pracuje na nasz ą korzyść, z każdą akcją bęzie nas więcej.

   • A ta znów swoje. Tak podaje Wiśniewski, że było ok.70 osób szKODników a patriotów ok.1000 osób. 😛 😛

 5. Odnośnie piosenki Mury- śp. Kaczmarskiego – to spadkobiercy i przyjaciele Kaczmarskiego nie życzą aby KOD zawłaszczał i śpiewał tę piosenkę. Podobnie dzieje się z innymi piosenkami których KOD nie może śpiewać, bo nie życzą sobie tego ich autorzy, jak też używanie znaku “Solidarności”

  • Spadkobiercy Kaczmarskiego mają prawo wyłącznie do muzyki.
   KOD ma błogosławieństwo spadkobierców autora słów.
   Napisano nową już nową melodię, więc na manifestacjach KOD wolno śpiewaćMury.
   Kropka.

  • Znak Solidarności bęziemy uzywaćm bo to Solidarność go zawłaszczyła i pocałucie nas w dupę. Dane liczbowe Jaruna są zafałszowane, zakłamane jak wszystko w PiS. Krotko Trybunał Ogłosił wyrok, a rząd nadal łamie prawo

   • Teresa ty jestes taka durna, że nie wiesz co piszesz. Solidarność zawłaszczyła swój znak a KOD będzie go używał bo to ich znak czyli znak Solidarności. To twoja logika. Nie ośmieszaj się z tą swoją głupotą.

    • Kiedy to jest prawda/Ty się osmieszasz. Obecna Solidarnośc nie ma nic wspólnego z prawdziwą Solidarnością, jest co najwyżej bandą egoistow zawodowych pieniaczy.

  • Podziwiam Pana, ze powtarza Pan slowa obecnych zwiazkowcow, ktorzy nam Polakom walczacym z komuna maja odwage zakazywac znakow solidarnosci. Gdzie oni byli, gdy to my ryzykowalismy wszystko, poczawszy od pozbawiania nas pracy, ryzyko smierci, bicia, wiezienia, a teraz chloptasie uwazaja, ze nie mamy prawa. Mam jedna z pierwszych flag Solidarnosci, mam takze opaski strajkowe i co ? Facet, ktory dobrze sie ustawil, chce zakazac noszenia nam oznak naszego zwiazku? Rozumiem sprawe Jacka Kaczmarskiego, a Duda i ta cala reszta zyje z tego co my zapisalismy w statucie i ze skladek jeszcze przez nas pozostawionych.
   Poczekamy na wiosne i na obiecanki dla gornikow.

 6. Widzę, że nie ma sensu dyskutować z patologicznymi kłamcami z “Porogresu for Poland”. Chcą widzieć tego czego nie ma, dostrzegają najmniejsze potknięcia PiS-u przez ostatnie 4 miesiące ale żadnego z PO-PSL w ciągu 8 lat. Wydumane, wyolbrzymione, przekręcone fakty to ich pożywka. Brak obiektywizmu. Fakty przemawiają na niekorzyść dla PO, KOD-u więc źle to dla faktów. Nie można z kimś dyskutować, kto jest zaślepiony nienawiścią do Polski, do polskiego kościoła, do patriotyzmu, dla kogo zdrajca to bohater. Pozdrawiam kilku normalnie myślących a oszołomom mówię: dalej żyjcie w swojej nienawiści i mrzonkach -niczego kłamstwem nie zmienicie. Tyle waszego, co popiszecie oszołomy. Jarmakowski-Dąbrowski skupił wokół siebie bandę przygłupów którzy z samego faktu plucia na Polskę, cieszą się. Ach jak przebierają nóżkami by utopić kraj w bratobójczych walkach, jak podsycają, szczują, kłamią.

  • Oszczerstwem jest wteirdzenie, że KOD finansowany jest z pieniędzy niemieckich. Jee zeli już szukac agentów, to Radio Maryja może być dofinansowywane przez wywiad rosyjski. Stanowsko tego radia w dziedzinie polityki zagranicznej zawsze zgodne jest z celami rosyjskiej polityki zagranicznej.

   • TAK, TAK a Żydzi, Słowianie i Cyganie składali się na niemieckie obozy zagłady ludzi. Rydzyk to przebrany czekista i wiadomo z kim trzyma sztamę – z Ewenkami i Papuasami. A Grzegorz Zawistowski to śnieżna małpa “Duża Stopa”. Ty Grzegorz wciąż majaczysz!

 7. Zdumiewające, jaką prostaczka jest ta Teresa! Ile nienawiści i wulgarnego tupetu w jej wypowiedzieć. Bardzo to smutne, że dopuszcza się do publikacji takich wypowiedzi, jakie ona tu serwuje! Masz inne zdanie, jesteś faszystą! Nie sądzę, aby chicagowskiemu KOD-owi takie wypowiedzi pomagały w ich politycznym przekazie.

  • Dziwie się, że redakcja Progressu umieszcza wpisy takiego chama i gbura jak “Dociekliwy” On się nadaje tylko do “Żołnierza Wolności”

   • Tak, tak osiłku-janosiku. W “Żołnierzu Wolności”, pańskiej jak przypuszczam najbardziej pożądanej lekturze owszem, mogły pracować szuje, ale były to zawsze doskonałe siły dziennikarskie, nie chłopki-roztropki jak pan po dwóch lasach szkoły podstawowej. Może po trzech, uwzględniając, że pierwszą pan repetował. Jakże mi pana żal. Wesołego Alleluja!
    y

  • Rozśmieszył mnie dociekliwy. Z jego wielu wpisów wynika, że jest typową pisowską szczekaczką. Wulgarny tupet obrażający rozum dostrzegam w wypowiedziach PiS. Zgadzam się z Pawłem Piskorskim, że sytuacja w Polsce zaczyna przypominać wielką zbiorową ucieczkę z Domu wariatów.Nie widzę żadnej wulgarności w wypowiedziach Teresy. Natomiast dociekliwy, pisowski troll obraża moją inteligencję

 8. Redaktor Progressu D. Wiśniewski, który relacjonował pikietę KOD-u z Chicago napisał: “Ich przewaga liczebna była dramatyczna (duża!) ok 1000 osób, nas Kodziarzy ok 70. Teresa, wiejski przygłup mieszkający w Polsce, a dla niej Chicago leży gdzieś w Hameryce (może Kanadzie:-) zaprzecza faktom, liczbie podanej przez Wiśniewskiego. To dopiero durny babsztyl. W swoim przysiółku przy kościele rozwieszała plakaty Brauna -miernotę z PO i ksiądz pogonił durną pindę. Takich KOD ma zwolenników. Lepiej żeby taka jak ona, Sraczyk, plumcośtam, stena42 byli w PiS-ie…rozwalili by PiS swoją głupotą.

  • @Jarun,
   Szanowny Panie, proszę naprawdę nie traktować Wiśniewskiego na serio. Najwyraźniej wygląda na nawiedzonego. A skręca zawsze na lewo. Nawet jak jest zakaz. Nikt go nie chciał drukować w Chicago, to poszedł na portal osobistych wrogów Pana Boga, czyli polskich ateistów. Wolno mu. Zaleciłbym mu jednak stosowanie tolerancji religijnej, tego, co gwarantuje nam konstytucja naszego kraju.

 9. Milkną powoli bo powoli – pikiety KOD. Sądzę, że złowrogi Maciarewicz z Kamińskim kazali się przyjrzeć skąd ma KOD pieniądze na organizację pikiet czyli drugiego ukraińskiego Majdanu jaki chce zgotować Schetyna. Wiadomo, że Majdan był sponsorowany przez Amerykanów. Teraz nasze spec-służby przyglądają się przepływowi pieniędzy od, np. niemieckich sponsorów. A to sprawa poważna, bo to praca dla obcego wywiadu i można za to nieźle “beknąć”…więc i zapał do pikiet stygnie.

  • Mam w dupie słuzby, one mogą czynić prowokacje, kłamać, to typowe. Majdan nie był organizowany za amerykańskie pieniadze. Opowieści o drugim Majdanie finansowanym przez USA to brednie. Jarun typowy miłosnik spiskowych teorii nie rozumiejąc, ze ludzie potrafią się sami zorganizować.

   • @Teresa
    Nie wszyscy. Ja jestem z Krakowa, Jarmakowski z Gdańska. No i ja szanuję Polonie, ale nie panią Tereskę. A dupę to musi ona mieć pojemną, skoro potrafi tam pomieścić tylu oszołomów, faszystów i kretynów.

  • Piszesz tak okropne bzdury, że trudno podejrzewać, że jesteś normalny. Napisz po co przylecieli Senatorowie z USA? W/g służb PAD podobno przygotowuję wielki przyjazd p.prezydenta w USA.

 10. “Drugi majdan” to nie mój wymysł tylko Schetyny. Schetyna przy pomocy Brukseli a przede wszystkim Niemiec chce wysadzić PiS i sam wleźć na stołek. Biega jak kundelek i obszczekuje Polskę.

 11. Kolejna brednia. Zadna Bruksela, Niemcy, Schetyna nie planowali żadnego majdamu. Oczywiście w końcu ludzie mogą się wkurzyć i stanąć w obronie demokracji. Bruksela, czy Niemcy nic do tego nie mają. Jarun powiela kolejną absurdalną teorię spiskową.

  • Pewnie przywódcy KODu skoczyli sobie do oczu przy podziale gaży za swoje wyczyny, podobnie jak to było z Ciesielczykiem doktorem, b. wykładowcy uniwersytetów amerykańskich i włoskich, podobnym do naszego osiłka JohnaAA, (tyle, że ten ostatni całkowicie niegramotny),który o mało nie doprowadził do bójki z okazji podziału forsy za “odczyty” dla Polonii. Tak nawiasem pisząc, teraz Ciesielczyk zaoferował się jako spec przy sprawdzaniu kartotek w IPN. Chcecie na kogoś haka, zwróćcie się do Ciesielczyka w Tarnowie, on sprawy załatwi. Ceny, przypuszczam, przystępne.
   A o niemieckich pieniądzach dla KODu mówi cała Polska, podobnie jak o działaniach hrabiny Thun Róży i jej koleżanki z PO oraz Wałęsowicza w Brukseli. O tempora o mores!

 12. Schetyna mówił dokłądnie to co tutaj napisałem. Ludzie w końcu moga się wkurzyć, efektem działa n PiS-u może być dugi Majdan. Powiem szczerze, polityka PiS zmierza w kierunku konfrontacji,zwłaszcza, jak posypią sie finanse publiczne, czego zdaje się jesteśmy blisko. Tutaj jednak Niemcy i Bruksela nic nie mają, choć moim zdaniem naklezy na Polskę nałozyć sankcje finansowe za łamanie unijnych standardow.

 13. “Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania tego konfliktu, to wszystko będzie nas prowadzić na ulice. A jeśli przeniesiemy wszystkie aktywności na ulicę, to będziemy mogli powiedzieć o Majdanie w Warszawie, ale to ostatni etap. Może to prowadzić do tego, czego jeszcze w Polsce nie widzieliśmy” – mówi o sporze wokół TK, szef PO Grzegorz Schetyna.

  • No dopbrze, ale to jest dokładnie to, co napisał Pan Zawistowski, Schetyna jedynie opisuje rzeczywistość i konsekwencje polityki PiS. Tak polityka PiS może do tego doprowadzic, to jednak nie Niemcy, Bruksela, Paryż, ale Kaczyński. Jarun rozumiem zgadza się z Zawistowskim.

  • Piszesz tak okropne bzdury, że trudno podejrzewać, że jesteś normalny. Napisz po co przylecieli Senatorowie z USA? W/g służb PAD podobno przygotowuję wielki przyjazd p.prezydenta w USA.

 14. Demokratycznie PO przegrało, to jedynym wyjściem dla Schetyny jest “drugi majdan” w Warszawie. Stąd te zabiegi u A. Merkel czy poprze “drugi majdan” finansowo i militarnie w ramach druku 1066 czyli umowy Polski z Unią o obcej interwencji w celu przywrócenia “ordnungu” porządku.

  • Majdanu nie będzie, ale Budapeszt w Warszawie, podobno na Węgrzech sam dobrobyt, a szef Orban jeździ do Rosji po miliardy dolarów, pytanie za co je dostaje?

 15. A moim zdaniem Schetyna tutaj ma niewiele do powiedzenia. Jak ludzie sie wkurzą i zrobia drugi Majdan, będą dyspoonowali odpowiednim poparciem społecznym, to się zacznie i już. Tak to w zycia bywa, że ludzie butują się przeciwklo rządzącym. Wynik wyborów nic tutaj nie ma do rzeczy. Dodam, że PiS nic nie mówił w kampanii o likwidacji Trybunału, słuzby cywilnej itp. Zapewne o wszystkim zadecyduje gopspodarka. Tutaj PiS juz tez się boi, przebąkują coś o jakis obligacjach zamiast 500 złotcy na bachora, bo kasy na ten program nie ma. Trzeba pozyczyc od Niemców. Polskie obligacje, które rząd PiS takj chetnie przedaje kupuja tez banki niemeickie, jak przestaną to dopiero będzie problem.

 16. Podziwiam twój widziany świat, wielce szanowana pani Tereso.
  Lider największej partii opozycyjnej PO “niewiele ma do powiedzenia” -penie niedorznięta magiera Teresa ma więcej do powiedzenia :-). U ciebie Teresa wszystko jest proste jak rowek na piździe. Dalej coś z Tereski “Wynik wyborów nic tutaj nie ma do rzeczy.” Na durnotę brak mi argumentów. Krowy wydoiłaś łachmyto, że się tu wymądrzasz ? A chłopu dałaś…kolację 🙂

 17. Pan Wiśniewski nie musi się martwić. Polonia od dawna zna jego lewacka tendencje i nie traktuje go na serio. Jak widać, nikt mu też krzywdy nie zrobił, szkody na ciele nie doznał. Więc dlaczego tak złośliwie tytułuje swoje wypowiedzi “nikomu nic złego się nie stało”? Przecież ani policja w Polsce nie rozgramia demonstracji KODowców, ani nikt ich także nie bije w Chicago. Więc po co te przypuszczenia o agresywności którejkolwiek ze stron? Dla podgrzania dyskusji? A mordobiciem to akurat bez przerwy grozi JohnAA, a wycisk prawej i lewej ręki ma niezwykle jak na jego podeszły wiek silny. A takiej niekontrolowanej nienawiści jaka wionie z Progresu , jak słusznie już zauważono, świat, Korona Polska i Republika Amerykańska jeszcze nie widziała.

  • Pani Tereniu, zna pani znany filmik o motylku, co miał wszystko tam gdzie pani. Właściwie to była pszczółka, dość sympatyczna, a wulgarna jak pani. Pszczółce można wiele wybaczyć, pracowite stworzenia, a pani nie. Tytuł był jak pamiętam “Mam wszystko w dupie”. Dedykuje pani ten filmik. Jest tak samo wymowny jak pani wpisy.

 18. Pozwalam sobie przytoczyć wiersz z najnowszego tomu Mirosławy Kruszewskiej “Blaknące konterfekty” o Johnie AA. Wiersz dedykowany jest Andrzejowi Jarmakowskiemu, koledze z tego samego Uniwersytetu Gdańskiego. Nie należy utożsamiać Jarmakowskiego z podmiotem lirycznym którym jest JohnAA:

  Opowiem wam o pewnym drabie
  co se w dupę wsadził grabie.
  I sterczały mu na froncie,
  a on twierdził, że to prącie.

  (i tu następują dalsze wstrząsające zwrotki)
  Jak tomik się ukaże, te se kupcie i poczytajcie. Więcej jest takich kwiatuszków. Wonnych…

 19. Literaturoznawca to pewnie typowy zakłamany polski katolik. Do Kościoła, potem na kretynizmy Brauna do kościoła, potem wpieprzy żobie. Cały PiS ze swoim zakłamaniem.

  • Jakże pani współczuje, moja biedna pani Tereniu, że ma pani męża takiego zakłamanego katolika… A ja akurat jestem członkiem kongregacji Jews for Jesus. Czyli znowu Pani trafia kulą w płot.

   • @stena42
    Przyjechali, dobrze zjedli, na nasz Trybunał nawet nie spojrzeli, sami mówią, że mają podobne kłopotu u siebie. Odjechali. Podatnicy polscy i amerykańscy zapłacili za wycieczkę, będzie co wnukom opowiadać. KOD-owcy się zawiedli!

   • Tak. Terenia musi mięć męża katolika od Radia Maryja. Rozumiem teraz, skąd pochodzą te sińce na twarzy i podbite oko…

 20. Najlepszą “interwencją” amerykańską byłoby przeniesienie lipcowego szczytu NATO z Warszawy do innego kraju, w którym szanowana jest demokracja. Uważam, iż szczyt NATO powinien być przeniesiony z Warszawy. Polska w obecnym kształce nie zasługuje na bycie gospodarzem natowskiego spotkania.

 21. I Jeszcze jedno: “Konstytucja nie mówi co powinno się stać, jeśli rząd przeciwstawi się TK “..fakt…nikt z piszących Konstytucję nie przewidział aż takiej skali bandytyzmu politycznego jaki zaprezentował nam naczelnik jarosław kaczyński ze swoją bandą marionetek i antypolskich szubrawców…a trzeba wspomnieć, że przez 26 lat polskiej demokracji wiele partii zwyciężyło wybory i miało większość w polskim parlamencie.

  • Z cyklu przemyślenia przygłupa poczytaj Wiktora :-). Nie rząd a parlament czyli Sejm jest władzą ustawodawczą, a Trybunał Konstytucyjny -nie ! TK bada tylko zgodność zapisów z prawem ale sam nie “produkuje” ustawy ! TK jest ciałem doradczym a nie ustawodawczym!

   • Jarun nawet nie potrafi czytac tekstu ze zrozumieniem. Chodzi op to, że rząd nie wykonuje wyroków TK i ich nie uznaje, odmawiając publikacji. Publikuje rząd, a nie Sejm. Endecja to zawsze były ćwoki.

     • Rząd nie jest od oceniania prawa. Wszyscy prawnicy świata twierdzą, że musi, Jasne!! Rzą łamie prawo, więc trafi za kratki!

    • Wiktorku . jezeli ktos ma jaja nie publikowac wyroku TK . to ja bym go Cwokiem nie nazwal , natomiast ty kolego napewno jestes oslem patentowanym LOL .

   • Od kiedy TK jest ciałem doradczym? Polska Konstytucja zawiera trójpodział władzy; ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Ustawodawcza to Parlament, wykonawcza to rząd. a ta trzecia to sądownicza. TK sprawuje władzę na zgodnością ustaw z KONSTYTUCJĄ .Rząd ma obowiązek ogłosić orzeczenia i basta.

  • Akurat! Teraz to się dopiero dobiorą do tej mafii gdańskiej spod znaku PO, już o Amber-Gold mówi cała Europa. I syn ojca Europy Tuska też tam maczał paluszki. Będze ubaw, a dla wielu może i kryminał. Tak to rządziła święta Platforma.

 22. To jest spór prawny. Celem przewodniczącego TK jest wynajdywanie kruczków prawnych by ten spór trwał, by Polska jawiła się krajem niestabilnym. TK chce przejąć kompetencje Sejmu.

  • Kompletna bzdura, TK jedynie orzeka o zgodności z konstuytucją, nie przejmuje uprawnień Sejmu, to PiS łamie prawo. Całe prawnicze srodowisko w POlsce i na świecie tak uważą, łacznie z Komisja Wenecką. Za łamanie prawa rząd PiS trwafi za kratki.

  • Tak. Kiedyś Jarmakowski usuwał moje wpisy, jako, że cytowałem czyjeś opinie, za to wszystkich antypisowców zamieszcza jak leci. Tak to się urabia opinie publiczna na modłę Platformy Obywatelskiej.

    • @Stena 42.Nie.Pisze na serio.Pastwił się nade mną JohnAA, a ja nie mogłem mu odpowiedzieć, bo moje wpisy wędrowały do spamu. No i znowu kwestionuje się czyjeś oświadczenie na korzyść kierownika tego blogu. Samo życie.

     • No i John AA miał rację. Ów znawca literatury zachowuje się dokładnie tak samo jak samo jak ludzie Gomułki w 1968 roku. Tak samo jak wówczas musieli zgnoic kaźdego, kto nie zgadza sie na ich dyktat. To nie jest tak, iż kazda opinia spod budki z piwem warta jest uwagi. To co wypisuje ów rzekomy znawca pisowskiej literatury to takie włąśnie intelektualne popłuczyny. Bez odniesienia się do meritum. Bo oni argumentów nie mają, żałoosne intelektualne gnojki.

 23. Zawsze broniłem tej poczciwej Tereski, uważając, że nie zasługuje na gromy, jakie na nia spadają. Głupiutka, pragnąca zaistnieć. Normalne. Ale okazuje się, że jest to wuyjatkowo wulgarna przekupa. Gdzie uległo coś tak prymitywnego i chammskiego. Uff!

 24. Zawsze broniłem tej poczciwej Tereski, uważając, że nie zasługuje na gromy, jakie na nią spadają. Głupiutka, pragnąca zaistnieć. Normalne. Ale okazuje się, że jest to wyjątkowo wulgarna przekupa. Gdzie się ulęgło coś tak prymitywnego i chamskiego. Uff!

 25. W pełni popieram Teresę. Gromy na nia spadają na nią ze strony kilku pisowskich faszystow. Ja też nie mam szacunku do dużej części Polonii. Ale to Teresa ma rację, a nie PiS, rację miał John McCain krytykując polski rząd, rację ma komisja wenecka i rację ma Martin Schultz i wielu innych na świecie. Dzisiaj Polonia w dużej mierze szkodzi Polsce. To Wy pisowscy oszołomy przenosicie Polskę na Wschód , niszczcie dorobek całego pokolenia. To wy jesteście kłamcami, nie było żądnego zamachu smoleńskiego, a za katastrofę odpowidzialni jesteście WY przez Wasze zaniedbania, i krertynizm. Ktory zostal w Was, co było widoczne w zachowaniu oficerow BOR, , ktorzy jeżą jak szele ncy, inne samochy uciekają do rowów. Jesteście takimi kretynami razem z waszymi głupimi biskupami.

 26. Wiesz co, Wiktor, akurat teraz porządkuję moje papiery. Jeżeli mnie stąd nie wykasuje guru, to przedstawie wam wszystkim opinie, co przedstawiał tutejszy kierownik ideologiczny w “Dzienniku Chicagowskich” na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Również i na łamach pisma “Panorama” Stanisława Pochronia znajdujemy perełki jego autorstwa. Oj! Jakże był poprawny i myślący podobnie jak my, oszołomy i faszyści dzisiaj. Miałem ubaw czytając. Co najgorsze: większość jego analiz politycznych i prognoz na przyszłość wzięła w łeb! Naprawdę, warto poczytać!

 27. Dla niektórych ważni są maturzyści w rodzaju Schulza (bez matury) czy synowie zbrodniarzy, jak na przykład wyjątkowo arogancki synalek wielkorządcy GG, Franka. Wiktor jest małym prymitywem, pewnie żona nie chce go słuchać, to wypisuje bzdury na blogach. I cieszy się, że ktoś go zauważa. Wśród jego autorytetów, obok McCaina, znajduje się nasza poczciwa pani Tereska. Można i tak. Wiktor mało wie, nawet nazwiska Martina nie umie poprawnie napisać!

 28. Widzę, że ostatnie komentarze to dzieło pisowskich trolli. Jak zwykle nie na temat, stara taktyka Gomułki, odwrócić uwagę. Co ma do głodówki w sprawie Trybunału jezuita niejaki Filipowicz, który kiedyś był w Chicago. Ta taktyka doprawdy nie robi juz na nikim wrażenia, pokazuje jak te pisowskie trolle sa bezradne nie maja żadnych argumentów. Potrafia jedynie obrażac, siać nienawiść. Ta pisowska propaganda juz na nikogo nie działa. Jest żałosna, komiczna wrecz. Tak więc trolle trolujcie, może was wpuszczą. Jak nie wpuszczą podneisiecie wrzask, że ich szykanuja, cenzurują. A niech popatrzą na swoje portale ozmaite wpolitycy, czy niezależną od rozumu.
  Popatrzcie na wasze porttale, intelektualnegi uwiądu rozmaite niezależne, czy w politycye, tam starannie to co nie po mysli jest wycinane. Jakimi Wy ci uwazni rzekomo obserwatorzy jesteście hipokrytami, kłamcami. Tak kłamstwo jest waszą podstawową bronią. To widac po waszych komentrarzach.

 29. I jeszcze jedno sędzia Rzepliński jest znakomitym prezesem Trybunału. Polski sąd Konstytucyjny posiada bardzo dobra opinię w Europie. To wy ją niszczycie, zamieniacie Polskę w kraj faszystowski

 30. Zatrzymałem po dwa komentarze Uważnego i Obserwatora, gdyż są nie na temat. Nie interesuje nas kto legalnie, czy nielegalnie kiedyś, ponad 25 lat temu handlował książkami w Belinie, czy Gdyni. Nie interesuje nas ubeckie grzebanie w życiorych. Obserwator i Uwazny to ta sama osoba, komentarze nadesłane były z tego samego adresu IP., a więc jegomość jest trollem.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: