PILNE: Amerykanie wprowadzają sankcje przeciw politykom PIS

3
698

Już w ubiegłym tygodniu docierały do nas pierwsze sygnały, iż Amerykanie podjęli decyzje o znacznym ochłodzeniu stosunków z Polską, z powodu braku zmian w ustawie o Holokauście jak tutaj w USA się ją nazywa.  Administracja w Waszyngtonie na początek postanowiła sankcjami objąć polskiego prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Matusza Morawieckiego. Polacy zostali o tym poinformowani podczas spotkania z urzędnikami Departamentu Stanu.Podobnie jak niegdyś lider Kongresu Polonii Amerykańskiej Edward Moskal, po jego antysemickich wyskokach wobec kandydującego wówczas do Izby Reprezentantów Rahma Emanuela, obaj polscy liderzy, a w praktyce marionetki Jarosława Kaczyńskiego uznane zostały za persony non grata w Białym Domu. Nie mają szans na spotkanie z przywódcami USA.

Amerykanie grożą także zablokowaniem finansowania wspólnych projektów wojskowych. Amerykanie stawiają sprawę jasno. Gdyby jakikolwiek obywatel USA był ścigany przez polską prokuraturę na podstawie tak zwanego prawa o Holokauście, skutki byłyby dramatyczne. Mogłoby to oznaczać koniec amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. W Moskwie strzelają szampany!

W Kongresie USA prawo o Holokauście zostało bardzo źle przyjęte, podobnie jak zamach PiS na trójpodział władzy. Władze polskie zostały ostrzeżone, iż jeśli w ustawie tej nie dojdzie do zmian, to wobec narastania wrogich nastrojów wobec, antydemokratycznego rządu w Polsce, Kongres może wstrzymać finansowanie pobytu w Polsce wojsk USA.Wielu ustawodawców pyta, dlaczego nasi chłopcy mają ginąć za jakiś Białystok, broniąc dziwnej satrapii? – nie przestrzegającej demokratycznych standardów. W Kongresie ustawodawcy przypominają, że NATO jest sojuszem militarnym i politycznym, skupiającym państwa demokratyczne!

Tak więc PiS  nowelą ustawy o IPN, głupią i zupełnie niepotrzebną, naraził na szwank strategiczny dla Polski sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.  Na szwank wystawiono bezpieczeństwo Polski.  To miara osiągnięć Prawa i Sprawiedliwości i coraz bardziej oszalałego lidera tej partii.

PiS miał już gotową ustawę o dekoncentracji mediów skierowaną przede wszystkim przeciw TVN. Obecnie jednak postanowiono poczekać na lepszy okres.  PiS obawia się międzynarodowej reakcji, właścicielem TVN jest amerykańska kompania.  W maju do USA przylecieć miał do USA Andrzej Duda, między innymi w Chicago miał spotkać się z Polonią. Prezydent musi się liczyć z protestami części Polonii, dla której drogie ideały demokracji, jak i organizacji żydowskich, w obecnej sytuacji to misja samobójcza.  Wiemy, że fiaskiem zakończyła się misja w USA Marka Magierowskiego, który przysłany został do USA, przez prezydenta Dudę, nie wiadomo po co. Nie miał on pełnomocnictw, aby obiecać zmiany w ustawie o IPN. Bez tego zaś rozmowy zaś nie mają sensu. Polacy liczyli, że uda się Amerykanów zagadać, i się przeliczyli. Jeżeli PiS-owi zależy na  bezpieczeństwie Polski to jeszcze na trwającym posiedzeniu Sejmu warto przyjąć odpowiednie zmiany. Niestety Jarosław Kaczyński sprawia wrażenie lunatyka, nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji.

Kto wie, może jedynym rozwiązaniem tej sytuacji są przedterminowe wybory? Reakcje polskich polityków są mało ważne, nie mają znaczenia ich gadki w telewizji, zwłaszcza, że stanowisko USA nosi charakter ultimatum. Znaczenie ma tylko to, jakie zmiany w ustawie zostaną wprowadzone. Liczą się czyny, anie gadulstwo. Czas na gadulstwo się skończył.

wideo: @Platforma News

Foto: Freeisoft.pl

Andrzej Jarmakowski

3 Komentarze

  1. PiSlam spowodował iż cały świat odwraca się od Polski – musimy z tym skończyć … i to jak najszybciej a odpowiedzialnych na dożywocie !!!

  2. Nie ma żadnych sankcji. A PiS robi co chce, tzn. prezes robi co chce, bo manekiny zwłaszcza Płaszczak (Ucho -Prezesa) tylko posłusznie spełnia jego wolę.

  3. PREZES NIE ROBI NIC, TYLKO BAWI SIĘ POLSKA I CHCE JĄ ZNISZCZYĆ!Nikt i nic go nie zatrzyma, bo durnie za 500+ zbyli już POLSKĘ NA RZECZ PIS!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: