PILNE: Lt. Gen. H.R. McMaster odejdzie z Białego Domu?

0
213

Sieć CNN podała dzisiaj rano, iż doradca prezydenta Donalda Trumpa d/s bezpieczeństwa narodowego  generał  Lt. Gen. H.R. McMaster, prawdopodobnie odejdzie z Białego Domu,  powodem odejścia mogą być znaczne różnice poglądów między prezydentem i jego doradcą d/s bezpieczeństwa narodowego.  Możliwe są dwie opcje. Generał może wrócić do Pentagonu, gdzie obejmie stanowisko przewidziane dla czterogwiazdkowego generała. Jeżeli nie objąłby tego stanowiska, odejdzie na emeryturę, to także jedna z rozważanych opcji.

Nie jest tajemnicą, iż między generałem i prezydentem dochodziło do spięć.  Prezydent w najbliższym czasie podjąć musi kluczowe decyzje dotyczące Iranu i Korei Północnej. Na tym tle dochodziło do spięć między prezydentem i jego doradcą d/s bezpieczeństwa narodowego.

McMaster w przeszłości krytycznie wypowiadał się o wielu pomysłach prezydenta. Nie ukrywał, iż jako generał przeciwdziałałby gdy prezydent bez wyraźnego powodu rozpocząć wojnę jądrową.

To jeszcze nie wszystkie personalne rewelacje. W Waszyngtonie mówi się, iż odejść z pracy może szef personelu w Białym Domu gen. Kelly. Administracja szuka następcy, ald na giełdzie nie pojawia się zbyt wiele nazwisk.

Dzisiaj w sądzie federalnym ma pojawić się Richard Gates, były szef kampanii prezydenckiej Donlada Trumpa. Wiadomo, że w sądzie złożono kolejne dokumenty dotyczące oskarżenia Manforte i Gatesa, jednak dokumenty te nie zostały ujawnione, na razie są tajne.

AJ

Foto: Newsday

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: