PILNE: PiS utajnia prawdę o Amber Gold

3
737

W parlamencie odbyła się wspólna konferencja posłów Nowoczesnej i PO Dotycząca wczorajszych bardzo tajnych obrad Sejmowej Komisji Śledczej badającej aferę Amber Gold. Wczoraj w trybie tajnym zeznania składał funkcjonariusz ABW z Gdańska zajmujący się sprawę Amber Gold. Jego zeznania znajdują potwierdzenie w innych materiałach dowodowych Komisji. Posłowie podczas konferencji prasowej mówili o tym, iż zeznania te posiadają przełomowy charakter , rzucają całkowicie nowe światło na sprawę.

Posłowie PiS bardzo zadbali o to, aby zeznaniom funkcjonariusza nadać możliwie najwyższą klauzulę tajności.  Nerwowo reagowali, że na informacje o powiązaniach pewnej instytucji finansowej ze sprawą Amber Gold.

Nic dziwnego, iż posłowie domagają się natychmiastowego odtajnienia protokołu przesłuchania świadka. Sejmowa Komisja Śledcza posiada sens tylko wówczas, jeżeli swoje prace prowadzi w sposób jawny, możliwy do zweryfikowania. Cóż takiego PiS ma do ukrycia w sprawie Amber Gold? Cóż takiego wzbudziło taką panikę ze strony polityków PiS?  Co chcą ukryć przed opinią publiczną, czego w sprawie afery Amber Gold boi się Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro?  Dlatego posłowie PO i Nowoczesnej złożyli pisemny wniosek o odtajnienie wczorajszych zeznań.

Sprawa Amber Gold jak się okazuje posiada wiele odcieni i o ile nie zostaną wątki te zbadane przez Komisję Śledczą, sprawa Amber Gold nigdy nie zostanie wyjaśniona.

Od siebie dodam, że utajnienie zeznań, jak i dzisiejszych zeznań pana Cichockiego powoduje, że Komisja Śledcza do momentu odtajnienia zeznań całkowicie traci na wiarygodności. Cóż takiego Komisja pragnie ukryć przed Polakami? Czego to Polacy nie mają prawa wiedzieć o Amber Gold?  Sprawa Amber Gold bulwersowała opinię publiczną, stała się przyczyną wysuwania najbardziej absurdalnych oskarżeń. Dlatego prace Komisji Śledczej powinny być prowadzone w sposób jawny. Polacy mają prawo poznać prawdę o Amber Gold.

Foto: Super Express

Wideo: @Platforma News

3 Komentarze

  1. Kto w tej III RP nie kradł od układu PZPR-KOR w Magdalence.
    Dlaczego jest karuzela stanowisk, żeby jeden drugiego krył bez względu na przynależność do jakiegoś kółka różnicowego.

  2. PiS niczego nie chce wyjaśniać, tylko dokopać, zgnębić Tuska i PO. Karierę na Amber Gold zrobiła Wassermanówna, która wydała już książkę…widziałem w empiku. A gdzie jest forsa i złoto? Tego komisja nie docieka!

  3. Dwa lata rządów PiS-u a śledztwo nie zrobiło nic aby wyjaśnić: gdzie podziały się pieniądze? I o to chodzi. Śmierć gen. Papały też nie wyjaśniona.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: