PILNE: Rząd bez kasy wysłany na zieloną trawkę.

0
216

Przez cały dzień w Senacie trwały negocjacje, w sprawie, które zapewniłoby krótkoterminowe finansowanie działań rządu. W trakcie dnia obie strony chciały na swoich przeciwników zrzucić winę za niepowodzenie negocjacji budżetowych zapewniających pracę rządu, chociaż podziały nie przebiegały według linii partyjnej.

Jak wskazywały sondaże ludzie nie chcieli przerwania prac rządu, dla wielu wyborów sprawa tak zwanych” Marzycieli”, czyli dzieci przywiezionych przed laty do USA przez nielegalnych imigrantów, jest ważna, ale nie na tyle, aby wysyłać rząd na zieloną trawkę.

Negocjacje utrudnił prezydent, który nie zgadzał się na załatwienie sprawy Marzycieli, szantażując Kongres, twierdząc, że deportuje „marzycieli”, jeżeli Kongres nie przyzna mu pieniędzy na budowę muru na granicy z Meksykiem. Ostatecznie  Senat nie dał prezydentowi nie tylko na mur, ale nie dał ani dolara, nawet na kolację.

W nocy o północy z piątku na sobotę o północy, prace rządy zostały wstrzymane. W Senacie liderzy obu partii po północy prowadzili nerwowe negocjacje.

Wielu twierdzili, że nic się nie stanie, jak politycy wrócą do pracy w poniedziałek i ustalą jakieś porozumienie.

Tuż po północy prezydent ogłosił oświadczenie, w ostrych słowach krytykujący Demokratów za zablokowanie prac rządu. Biały Dom mówi, że nie będzie negocjował sprawy ‘marzycieli”, domaga się porozumienia budżetowego i obarcza lidera demokratów sen. Schumera za powstałą sytuację.

Prezydent w związku z wstrzymaniem finansowania rządu, nie mógł polecieć, Na Florydę. W przyszłym tygodniu prezydent Trump miał polecieć na Forum Ekonomiczne do Szwajcarii, ale poleci tylko w przypadku zawarcia porozumienia budżetowego.  Prezydentowi trudno jest podróżować, w czasie, kiedy finansowanie rządu jest wstrzymane, chyba, że sam zatankuje do Air Force One.

W Senacie podziały wbrew temu, co mówił Biały Dom, nie przebiegały wyłącznie wzdłuż linii partyjnej, pięciu demokratów, chciało głosować za finansowaniem rządu, ale przeciw byli   R. Paul, sen. Graham, i kilku innych republikanów, byli przeciw każdemu porozumieniu zapewniające mu finansowanie rządu.Teraz oczywiście rozpocznie się wzajemne obrzucanie winą za powstałą sytuację. Schumer mówił, iż rozpoczął się Trump” shutdown”.

Lider Demokratów w Senacie oskarżył prezydenta o załamanie negocjacji. Schumer mówił dobrych  porannych rozmowach w Białym Domu, jednak potem żądania prezydenta rosły, powróciły żądania w sprawie muru, a na to nie ma zgody. Uwidocznił się Chaos i bałagan po stronie Białego Domu i republikanów w Kongresie.

Foto: Fox News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: