Pilne:Paul Ryan nie będzie ubiegał się o ponowny wybór

0
239

 

Trzecia osoba w państwie, spiker Izby Reprezentantów Paul Ryan nie będzie się ubiegał się o reelekcję. Ryan dokończy kadencję, w styczniu Izba Reprezentantów wybierze nowego spikera.

Paul Ryan jeden z liderów Partii Republikańskiej, niespodziewanie postanowił zakończyć swoją karierę polityczną. Uzasadnienie trochę wprawiło mnie w zdumienie. Ryan mówił, iż nie chce być tylko weekendowym ojcem dla swoich dzieci.  Wiadomo, iż nie o to chodzi. Ryan był jednym z ostatnich republikanów na pokładzie Donalda Trumpa. Nigdy razem nie wystąpił z Trumpem w trakcie kampanii, nigdy publicznie prezydenta nie poparł.

Ran mówił także, iż USA odpowiedzą militarnie na użycie prze Syrię broni chemicznej. Na Kapitolu panuje przekonanie, iż syryjski dyktator powinien odpowiadać karnie za  zbrodnie przeciwko ludzkości. Wczoraj Rosja zablokowała w Radzie Bezpieczeństwa ONZ przyjęcie rezolucji potępiającą reżim Assada za użycie broni chemicznej, zablokowała także dochodzenie w sprawie ostatniego ataku chemicznego w Syrii.

Ambasador Rosji w Libanie Aleksandr Zasypkin w telewizji Al-Manar powiązanej z libańskim terrorystycznym ugrupowaniem Hezbollah powiedział, iż Rosja zestrzeli wszystkie amerykańskie rakiety, zaatakuje także miejsce, z których rakiety te zostaną wystrzelone. To oznacza atak na okręty amerykańskiej marynarki wojennej.  Co ciekawe , Hezbollah uznawany jest także za organizację terrorystyczną. Czy można to uznać, za  zapowiedź współpracy Rosji z organizacjami terrorystycznymi?

Prezydent za pomocą twittera napisał, że nastąpi atak rakietowy na Syrię. Wojskowi krytykowi krytykują twitt prezydenta, twierdzą, iż prezydent nie rozumie jak działa  broń elektronicznie naprowadzana na cel. Wracając do Ryana, powiedział om, iż Trump nie chce odwołać Muellera.  Powołał się na swoje rozmowy z prezydentem.

Prezydent Trump winą za złe relacje z Rosją oskarżył dochodzenie Muellera.

Czy decyzja Ryana osłabi szanse republikanów w listopadowych wyborach?  Tego w tej chwili nie wiemy.

Foto: CNBC.com

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: