PiS boi się głosu warszawiaków

  1
  213

  “PiS próbuje w sposób nieuczciwy, niezgodny z demokratycznym porządkiem zastopować referendum, zastopować uzyskanie opinii warszawiaków” – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Halicki. Polityk odniósł się w ten sposób do informacji iż wojewoda mazowiecki podjął decyzję o analizie poprawności przyjęcia uchwały dotyczącej referendum, które ma odbyć się 26 marca 2017 r. Ponadto wojewoda poinformował radnych o konieczności wstrzymania kampanii informacyjnej.

  Chodzo o uzyskanie opinii mieszkańców na temat tak zwanej ustawy Sasina i przyłączenia do Warszawy kilkudziesięciu gmin.

  W takiej sytuacji liczyć należy się z wstrzymaniem referendum. Może to prowadzić do uruchomienia sądowej drogi, albo o czym mówi „Nowoczesna”, o wniosku o obywatelskim o referendum.

  Władza, rząd PiS boi się głosu Warszawy, boi się poglądów mieszkańców Warszawy. W tej chwili PiS chce zabronić mieszkańcom Warszawy wypowiedzenia się w sprawie ustroju Warszawy.  PiS pragnie powiększyć Warszawę, tak jak to zrobił Putin, aby zapewnić sobie więcej głosów. PiS idzie tą samą drogą

  Foto: Lauren Peso Polska SA

  wideo:

  1 Komentarz

  1. PiS boi się nie tylko warszawiaków, ale również każdego innego rozsądnego głosu. PiS to partia złodziejstwa i oszustwa.

  Skomentuj

  Prosze wpisz komentarz!
  Wpisz Imie: