PiS broni aferzystów ze SKOK-ów

0
1234

Nie jestem zaskoczony tym, że Prawo i Sprawiedliwość w parlamencie odrzuciło wniosek o powołanie Komisji Śledczej w sprawie SKOK Wołomin, jak i wniosek o powołanie Komisji śledczej w sprawie SKOK. PiS panicznie boi się takiej Komisji, która mogłaby ujawnić mafijny i kryminalny charakter działań SKOK. Afera ze SKOK kosztowała już polskiego podatnika 5 miliardów złotych, to największa afera finansowa w Polsce po 1989 roku.  Tyle wypłacono z Funduszu Gwarancyjnego. Jeżeli dzisiaj w bankach Polacy płacą wyższe opłaty za rozmaite usługi, droższe jest korzystanie z bankomatów, to podziękować, za to należy politykom PiS, w końcu to klieneci muszę zapłacić za fanaberie polityków PiS.

Afera SKOK posiada kryminalno-mafijny charakter. Kryminalny? Jak najbardziej, przecież to członek zarządu jednego ze SKOK zlecił pobicie wiceprezesa Komisji Nadzoru Finansowego, Pana Kwaśniaka, gdyż był zbyt dociekliwy w prześwietlaniu działalności SKOK. Dokonano ciężkiego pobicia, omal nie doszło do morderstwa na zlecenie SKOK.

W aferze SKOK mamy do czynienia z typowo mafijnymi powiązaniami na styku polityki, biznesu, wielkich pieniędzy i mediów. SKOKi przecież utrzymują potężne prawicowe, niezwykle zakłamane prawicowe media. Do tego dochodzą powiązania rodzinne i nepotyzm. To klasyczne cechy występujące w przestępczych rodzinach mafijnych.SKOKI teoretycznie przynajmniej to instytucje niedochodowe. Jaka to niedochodowa spółdzielnia, w której senator Bierecki z PiS, zarabiał 20 tysięcy złotych dziennie.

Komisja Śledcza powinna zbadać,czy w przypadku SKOK mieliśmy do czynienia ze złym zarządzaniem, nietrafionymi inwestycjami, czy może czymś więcej. W przypadku SKOK Wołomin, na pewno z czymś więcej. W przypadku Wołomina, jak i innych SKOK sporo było spraw z fałszywymi dokumentami, kredytami wyłudzanymi na „słupa”. Obok tego polityka z finansowaniem pism specjalizujących się w rozmaitych „fake news”, bo tym w gruncie rzeczy są rozmaite skrajnie  prawicowe tygodniki. Uderzają także powiązania SKOK z działaczami, powiedzmy to szeroko rozumianego Ruchu Narodowego.

Dobrze się stało, iż w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej w parlamencie posłowie PO poinformowali o powołaniu  parlamentarnego zespołu śledczego, który zajmie się wyjaśnianiem afery SKOK. Zdaje sobie sprawę, iż zespół taki nie posiada uprawnień, jakie przysługują sejmowej Komisji Śledczej , ale niech podejmie próbę wyjaśnienia tego co w tej chwili będzie możliwe. Obecnie instytucje państwa PiS służą ukrywaniu przestępstw, a nie ich zwalczaniu.  Nie ma więc możliwości przeprowadzenia rzetelnego, bezstronnego śledztwa.

Działa także sejmowa Komisja Śledcza w sprawie Amber Gold. Amber Gold to maksymalnie 1/6 środków jakie sprzeniewierzone zostały przez SKOKI. Zresztą w trakcie prac Komisji ujawniono także powiązania Amber Gold ze SKOK-ami. Komisja jest skrajnie nieprofesjonalnie prowadzona przez Małgorzatę Wasserman. Komisja zresztą niczego do tej pory nie ustaliła.

Afera SKOK nie pójdzie w zapomnienie. Zostanie dogłębnie wyjaśniona gdy nastaną ku temu możliwości, gdy Polska ponownie odzyska suwerenność, przestanie być państwem rządzonym przez ludzi podejrzewanym o szpiegostwo na rzecz wrogich mocarstw i tworzenie ośmiornicy,  mafijnych układów, czego kwintesencją jest afera SKOK.

Wideo: Platforma News

Andrzej Jarmakowski

Foto; Wykop

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: