PiS chce rozdać karabiny maszynowe

0
337

Czasami trudno uwierzyć, że pewne wydarzenia zachodzą naprawdę, iż nie jest to wymysł jakiś mocy piekielnych. Prawo i Sprawiedliwość, w ekspresowym tempie lansuje w Sejmie projekt, który może oznaczać rewolucję w dostępie do broni w Polsce.

Projekt jest lansowany przez grupę posłów PiS, jako projekt poselski, nie wymaga więc opinii ze strony rządu, ani odpowiednich ministerstw jak choćby ministerstwo Błaszczaka.

Projekt zakłada, że organizacje paramilitarne, szkoły i inne placówki, jeżeli podpiszą porozumienie z MON, czyli z ministrem Macierewiczem, będą mogły uzyskać dostęp do broni, nie tylko broni szkoleniowej, jakiś tam pistolecików na śrut, ale do pistoletów maszynowych. Mało tego. Organizacje takie będą mogły posiadać amunicję wojskową, znacznie groźniejszą od tej dostępnej na rynku cywilnym.

Wielu polityków PiS, jak prof.Pawłowicz wielokrotnie wzywało do rozprawy z opozycją. Wicemarszałek Terlecki, komentując wczorajsze expose premiera Morawieckiego, mówił o lumpach z opozycji. Taka paramilitarna organizacja szkolna może chcieć w imię obrony Polski użyć rozdanych jej kałachów.

Przypomnijmy, że w Polsce nie tak dawno odbyła się manifestacja, podczas której wieszano portrety rzekomych zdrajców. PiS tworzy klimat, w którym polska noc długich noży mogłaby się zdarzyć.

Procedowany w parlamencie projekt ustawy jest skandalem.

Warto o tym mówić w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego! Do czego dąży PiS?  Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej na temat wspomnianej ustawy, jaka dzisiaj odbyła się w Sejmie.

Foto: Eioba

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: