PiS kończy jako kabaret, Morawiecki premierem

  0
  415

   

  Dzisiaj rano odbyła się w parlamencie debata nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Beaty szydło, złożonym przez PO.   PiS obroniło Beatę Szydło, aby potem, Szydło odwołać.  wieczorem w siedzibie PiS zebrała się Rada Polityczna tej partii, która przyjęła rezygnację Beaty Szydło. Kandydatem na premiera został Mateusz Morawiecki. Trudno wyobrazić sobie większy cyrk i kompromitację państwa. Rano PiS broni Szydło, po czym na premiera wybiera Morawieckiego.

  Kiedy rano , podczas debaty sejmowej kiedy Szydło krzyczała „czemu chcecie mnie odwołać”, mówiła to bardziej do swoich posłów i politycznych przyjaciół z PiS.

  Rzecznik PiS Beata Mazurek bredziła, po zakończeniu spotkania, iż teraz są nowe wyzwania, zaś Morawiecki będzie miał poprawić relacje Polski z Unią. Na Zachodzie w Unii nie siedzą idioci i nie pozwolą sobie, aby wmówić im, że likwidacja w Polsce trójpodziału władzy jest zgodna z prawem unijnym. Morawiecki i i owszem jest zdolnym opowiadaczem bajek o ekonomii, ale nikt jemu  nikt nie uwierzy, że to  Morawiecki jest faktycznym premierem. O ile prezydent Duda abdykuje i podpisze ustawy o sądach, Polska przestaje być krajem demokratycznym i tego Morawiecki nie zmieni, kitu na Zachodzie i na świecie nie wciśnie. Nie będzie w stanie poprawić wizerunku Polski.  PiS niszczy go ze zbyt wielkim zapałem.

  Oczywiście Morawiecki będzie tylko wykonawcą woli Jarosława Kaczyńskiego, zaś różni członkowie rządu jak buldogi będą walczyli ze sobą.  Morawiecki  w PiS miał sporo konfliktów, na przykład z Ziobro. W sprawach personalnych, nie będzie miał nic do powiedzenia.  Oczywiście w tej chwili nie znamy składu rządu Morawieckiego, poznamy go pewnie dopiero po świętach.

  Mateusz Morawiecki bawił nie tak dawno w Chicago, gdzie kłamał o ekonomii, kłamał na temat deficytu budżetu Polski, flirtował w Chicago z elementami bliskimi ideologii faszystowskiej. PAP podaje, że we wtorek będzie w sejmie głosowanie nad  wotum zaufania, nie będzie na razie innych zmian w rządzie. Chodzi o to, aby Morawiecki pojechał już na na najbliższy szczyt europejski już jako premier.

  To oczywście, dalszy ciąg polskiej politycznej paranoi, czyli sytuacji, kiedy realny, faktyczny premier Jarosław Kaczyński nie ponosi żadnej odpowiedzialności.  Morawieckiemu serdecznie życzę, aby w historii był ostatnim premierem z PiS-u, a potem aby trafił do kryminału za niszczenie polskiej demokracji. W celi obok może zasiądzie Jarosław Kaczyński. Na nic innego nie zasługujecie.

  Foto: Bankier.pl

  Wideo: @Kocham Polskę

  Skomentuj

  Prosze wpisz komentarz!
  Wpisz Imie: