PiS likwiduje polską demokrację, cześć Polonii w USA wspiera budowę polskiego totalitaryzmu

1
730

Polska wraca do czasów PRL, gdy o wyrokach w sądach,decydowała organizacja, o nazwie Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.  Pisowska większość w Sejmie przegłosowała ustawy o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa. Pisowska dyktatura nie czekała na zapoznanie się z gotową już opinią Komisji Weneckiej, będącej organem Komisji Europejskiej.   To bardzo negatywna ocena.Przyjęte przez Sejm ustawy, sprzeczne są z konstytucją RP.

No cóż, Do czasu obalenia dyktatury PiS, Polska przestaje być krajem demokratycznym. Zmiany ustroju państwa, nie może przykryć, zmiana na stanowisku premiera. Zmiana ta nie ma wielkiego znaczenia, dyktatorem Polski pozostaje Jarosław Kaczyński, główny architekt totalitarnych zmian w Polsce.  Przekonany jestem, że Europejskie Instytucje, nie dadzą się nabrać, nie pozwolą zmianą premiera, na przykrycie tego, co stało się w budynku polskiego parlamentu. Morawiecki jest uczestnikiem  procesu łamania konstytucji w Polsce. W przyszłości powinien on ponieść konsekwencje uczestnictwa, w tym nielegalnym procederze.

Polska przestaje być krajem demokratycznym. Widzieliśmy to wczoraj wieczorem, kiedy policja w kotle zamknęła demonstrantów. Najpierw demonstrantów wezwano do rozejścia się, a potem policja uniemożliwiła to spisując wielu uczestników manifestacji. Uczestnicy protestu, odmawiali przyjmowania mandatów, otrzymają więc wezwania do sądów, już, jak w czasach komunistycznych zależnych, od sądów partyjnych. W Polsce trwa obecnie ponad 600 procesów politycznych, uczestników różnych manifestacji.

Podczas konferencji prasowej Grzegorz Schetyna powiedział, że po wyborczym zwycięstwie, serią ustaw przywrócona zostanie demokracja, w tym niezależność sądów.Grzegorz Schetyna zaapelował do prezydenta o zawetowanie ustaw, przyjętych dzisiaj przez parlament. Wszystko wskazuje, że to pusty apel, retoryczny, zaś prezydent podpisze ustawy, sprzeczne z Konstytucją RP. Jeśli tak się stanie, mam nadzieję, iż w przyszłości poniesie konsekwencje przewidziane przez prawo.

Z przykrością stwierdzam, iż proces likwidowania demokracji w Polsce wspierany jest przez znaczną część  Polonii amerykańskiej oraz znaczną część polonijnych mediów. Nie jest to nic nowego, ani zaskakującego. Polonijne media oraz wiele polonijnych organizacji, wcześniej wspierało komunistyczną dyktaturę. W wielu polonijnych firmach, których w latach osiemdziesiątych było mniej niż teraz, leżała „Trybuna Ludu”, „Żołnierz Wolności” oraz informacje o zakazie wysyłania wydawnictw, jak w komunistycznym żargonie, nazywano „bezdebitowych”.

Podczas polonijnej parady, z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, polonijny radiowiec związany z komunistycznym reżimem, Robert Lewandowski przerwał transmisję telewizyjną z parady, gdy przed trybuną pojawili się studenci uniwersytetu stanowego, z patriotycznym hasłem, przypominając, że Polska nie jest krajem wolnym. Tak bardzo bał się on komuny, tak bardzo zależało mu na wycieczkach do Polski i korzystaniu z rozmaitych przywilejów oferowanych przez komunę.

Jeszcze w 1976 roku Kongres Polonii Amerykańskiej bał się pokazać, wystawę wydawnictw podziemnych, wydawanych poza zasięgiem cenzury.

Zamach na polską demokrację w Chicago, wspiera także polonijny  Kościół katolicki. To też nie może stanowić zaskoczenia. W czasach komuny, jak dowodził historyk IPN Janusz Wróbel, w swojej pracy o emigracji solidarnościowej w Chicago do 1989 roku, wielu duchownych współpracowało z komuną, a obecnie zaś powiedzmy to otwarcie,  wspiera faszyzację życia w Polsce.

Media, polonijni dziennikarze, prezentują niski poziom moralny, są wyraźnie zastraszeni przez PiS lub właścicieli mediów, robiących interesy z pisowską Polską. Wolą nie zadzierać z władzą. To także pokazuje, że mamy do czynienia  z końcem demokracji, mam nadzieję chwilowym.

Tych 273 posłów, którzy głosowali za przyjęciem ustaw likwidujących trójpodział władzy zostanie zapamiętanych przez historię, jako niszczyciele polskiej demokracji.   Okryje ich hańba.

wideo: Wolne Sądy

Foto: WawaLove

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: