PiS obiecał i oszukał

0
260

Zapewne pamiętamy jeszcze atmosferę skandalu jaka towarzyszyła wprowadzanej w Polsce reformie systemu edukacji . Minister Anna Zalewska obiecała wówczas wprowadzenie od 2018 roku podwyżki dla nauczycieli, która miała wynosić 15% uposażenia. Styczeń 2018 roku dobiega końca, o podwyżkach ani widu, ani słuchu”. Ponadto rozmowy z nauczycielami na ten temat zostały przerwane.Nie ma także żadnej rezerwy celowej na zabezpieczenie tych podwyżek, czyli mówiąc po prostu, podwyżki obiecano, ale minister Zalewska pieniędzy na ten celnie ma.

Przez dwa lata rządów PiS pensje nauczycieli wzrosły o mniej niż  1%, przy znacznie wyższym wzroście wynagrodzeń w kraju.

Relatywnie, uwzględniając inflację zarobki nauczycieli spadły.

Rząd jednak dba o siebie. Uwzględniając wypłacane sobie nagrody, pensje ministrów w rządzie PiS wzrosły o kilkadziesiąt procent, natomiast pensje nauczycieli stażystów wzrosły o nieco ponad trzydzieści złotych, co jest śmiechu warte.  Dlatego opozycja wspólnie wzywa minister edukacji na połączone posiedzenie sejmowych komisji edukacji i samorządu terytorialnego.

Wideo: @Platforma News

Foto; NaTemat

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: