PiS obraża i grozi dziennikarzom

0
254

W grudniu ubiegłego roku, w parlamencie doszło do strajku parlamentarzystów, gdy dziennikarzom usiłowano utrudnić, zgoła uniemożliwić wykonywanie zawodu.

Groźby wobec dziennikarzy pojawiają się bez przerwy. Ostatnio podczas posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu, usiłowano zastraszyć redaktora Wrońskiego.

Posłowie PiS, Krystyna Pawłowicz, Dominik Tarczyński, prokurator stanu wojennego Piotrowicz twierdzili, że red. Wroński pożałuje, że tu jest. Dziennikarza obrażano, straszono.  W tej sytuacji posłowie opozycji zapowiedzieli złożenie wniosku do Komisji Etyki Poselskiej, w sprawie posłów obrażających reprezentantów mediów, relacjonujących wydarzenia w Sejmie.

Zachowanie posłów PiS oddaje politykę posłów PiS, Oni budują mur wokół Sejmu, pragną doprowadzić do sytuacji, aby nikt nie patrzył im na ręce kiedy rządzą.

Dodajmy od sibie, że przypadków straszenia dziennikarzy jest więcej. Dziennikarzowi red. Sasińskiemu grozi marszałek Sejmu, gdyż nie zgadzał się z jego wypowiedziami dotyczącymi marszu nazistów w Warszwie w dniu 11 listopada 2017 roku.

Posłowie opozycji, przeprosili dziennikarzy za zachowanie posłów PiS, przypomnieli, że bycie parlamentarzystą to także zobowiązanie do tego, aby informować na temat pracy w Sejmie.

Więej na ten temat  w materiale wideo z konferencji na ten temat, zorganizowanej w polskim parlamencie.

Foto: POLITYCZEK

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: