PiS panicznie boi się wyjaśniania afery SKOKÓW

0
420

Posłowie Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna i Krzysztof Brejza zapowiedzieli podczas konferencji prasowej, że jeśli nie powstanie komisja śledcza ds. SKOK-ów, wówczas Platforma Obywatelska jesienią powoła parlamentarny zespół w celu wyjaśnienia powiązań polityków PiS ze SKOK-ami oraz samej afery SKOK. Zespół ten krok po kroku będzie wyjaśniał kto dorobił się na oszustwach w SKOK Wołomin, na udzielaniu kredytów na słupa.

Poszkodowani w SKOK Wołomin, jak i w wielu innych SKOK-ach nie mogą otrzymać pomocy w Prokuraturze jak i w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro oraz Partyk Jaki zajmują się tuszowaniem afery, dbają o to, aby chronić beneficjantów złodziejstwa.

Niedawno ocbhodziliśmy 25-lecie SKOKÓW. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda jak i pisowski prezes Narodowego Banku Polskiego do Rady Krajowej SKOK wystosowali list gratulacyjny. Prezydent Duda mówił o szczególnej misji SKOK-ów. Co jest tą misją, wyprowadzanie miliardów złotych, udzielanie kredytów na słupa? A może prezydentowi chodzi o ochronę pisowskiego środowiska przewalaczy.

W ogóle SKOKI to dziwna instytucja. Często PiS reklamuje SKOKI jako polski kapitał, mówi o pozyczkach dla biednych. Tymczasem pożyczki w SKOK-ach, choć obecnie nie ma tygodnia, aby nie upadał jakiś SKOK, oprocentowane są znacznie wyżej niż w bankach.

Niepokoi także, w tym także sędziów tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, powiązanych jest ze SKOKAMI, na przykład sędzia Morawski. Dodajmy, że po wygranych przez PiS wyborach prokuratura umorzyła dochodzenia w  sprawie afery SKOK.

Na razie za SKOKI płaci polski podatnik, którego pisowskie złodziejstwo kosztowało już ponad 5 miliardów złotych.  Powiązania SKOKÓW z wymiarem sprawiedliwości to bardzo niebezpieczny proceder. Odczuwają to na własnej skórze poszkodowani w aferze SKOK Wołomin.

Więcej na ten temat, w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się dzisiaj w parlamencie.

Do wyjaśnienia jest wiele rzeczy. Dlaczego na przykład pieniądze ze SKOK płynęły szerokim strumieniem, do spółki założonej w Luksemburgu, przez parlamentarzystę PiS Pana Biereckiego? Na te i na wiele innych pytań powinna odpowiedzieć Komisja Śledcza badająca tę największą aferę finansową III RP.

Foto; App Funds – blogger

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: