PiS podnosi ceny benzyny

0
565

Platforma Obywatelska zażądała podczas konferencji prasowej w Sejmie, aby PiS wycofał się z projektu, który podwyższa opłaty za paliwo o 25 groszy za litr. Posłowie Platformy Obywatelskiej poinformowali, że jedynym celem projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych “jest ściąganie pieniędzy od Polaków”, zaś podwyższenie ceny paliwa poskutkuje podwyżkami cen innych produktów.

PiS wprowadzenie opłaty tłumaczy koniecznościa dbałości o drogi lokalne. Tymczasem wszyscy wiedzą, iż wprowadzenie ustawy spowodowane jest spodziewanym pogorszeniem sytuacji budżetu. Większe niż planowano są wydatki budżetu na program 500 +, większe są wydatyki  na inne cele. Można zapytać ile kosztuje organizacja miesięcznic, czyli de facto pisowskich wieców partyjnych, zabezpieczanych przez służby państwowe.

Podwyżka cen benzyny odbije się na wielu,a praktycznie wszystkich cenach,  w tym na cenach żywności. Żywność i tak w ostatnim okresie wyraźnie drożała,  a teraz zdrożeje jeszcze więcej. Wszystkie kluby poza PiS głosowały przeciwko temu rozwiązaniu. Najbliższa podwyżka cen benzyny to wyłącznie dzieło PiS.

Foto: 24.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: