PiS tworzy orwellowskie Ministerstwo Prawdy

0
635

Prawo i Sprawiedliwość marzące o totalnej kontroli społeczeństwa, zgodnie z pomysłem opisanym w dziełach Orwella postanowiło stworzyć Ministerstwo Prawdy. Takim Ministerstwem Prawdy ma być tworzony obecnie „Instytut Wolności”. W tym przypadku nie chodzi o wolność, tylko o wolności ograniczenie. Instytut Wolności, decydujący o rządowych dotacjach, pragnie w ten sposób wpływać na organizacje pozarządowe, finansując tylko te wspierane przez PiS. W ten sposób dyktatura PiS pragnie wyeliminować instytucje społeczeństwa obywatelskiego. Specjalista od nabzdyczonych min wicepremier Gliński, pragnie w ten sposób decydować, które instytucje będą funkcjonować, a jakie nie.

Spora cześć biznesu jest w Polsce w rękach prywatnych, być  może on wraz z innymi szlachetnymi obywatelami, będzie w większym stopniu finansował niezależne od rządu działania.

Senatorowie opozycji będą protestować w Senacie, gdzie podczas obecnej sesji Sejmu drugie czytanie ustawy o powołaniu Ministerstwa Prawdy.

Utworzenie społeczeństwa obywatelskiego to jeden z największych sukcesów polskiej transformacji. Prezes Jarosław Kaczyński już w wywiadzie prasowym udzielonym w 2006 roku uznał, iż nie potrzeba żadnych instytucji pośrednich między PiS a Polakami.  Obecnie pomysł ten wszedł w fazę realizacji. Wierzę, że samoorganizacja społeczeństwa pozwoli wielu organizacjom na przetrwanie. Państwo Orwella nie może zostać zbudowane w Polsce. Na to zgody nie będzie, Polacy jak w czasach komuny się nie poddali, tak nie poddadzą się obronią swoją podmiotowość  w czasie dyktatury Prawa i Sprawiedliwości.

Foto: PAN OD KULTURY – WordPress.com

Wideo: Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: