PiS wycofuje się z nowelizacji ustawy o KRS

0
177

PiS wycofał się z nowelizacji ustawy o KRS. Oczywiście nie ma znaczenia, czy pierwsze posiedzenie nowej KRS zwoła prezes Trybunału Konstytucyjnego, czy I prezes Sądu Najwyższego. I tak będzie to posiedzenie ciała wybranego niekonstytucyjnie. Nie wiemy w tej chwili, czy wycofanie noweli ustawy o KRS jest wynikiem bałaganu prawnego w Ministerstwie Sprawiedliwości, czy PiS wywołał nowelę w związku z obawą nałożenia sankcji na Polskę przez Unię Europejską, czy kierownictwem tej partii kierowały inne względy.

Europejskie sądy już w tej chwili przestają wydawać Polsce osoby oskarżone o poważne przestępstwa i to dopiero początek strat w polskim wymiarze sprawiedliwości poczynione przez PiS Może zdarzyć się tak, że upolitycznienie polskich sądów dotknie każdego w nas, w sprawach rodzinnych, rozwodowych i wielu innych.

PiS, chcąc uchronić Polskę przed sankcjami PiS powinien wiele zrobić, na przykład dopuścić do urzędowania trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Najważniejsze jest, aby PiS wycofał się z uchwalonej niezgodnie z Konstytucją ustawę o KRS.

Foto: TVN24

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: