PiS wyprowadza Polskę z Unii

1
198

“Wzywamy pana ministra Waszczykowskiego, ministra spraw zagranicznych, oraz pana Konrada Szymańskiego, ministra ds. europejskich, na Komisję ds. Europejskich, w celu złożenia wyjaśnień co do dalszego prowadzenia polityki zagranicznej i wyjaśnienia słów odnośnie obniżania zaufania w stosunku do UE i prowadzenia negatywnej polityki względem UE” – poinformował na konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciel komisji poseł Cezary Tomczyk.

Od redakcji:

To oczywiste, że po tak wielkiej kompromitacji PiS i obozu rządzącego, przebieg szczytu UE i wybór Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej były w ciągu minionego weekendu głównym tematem komentarzy. Komentarze reprezentantów PiS były obraźliwe dla rozumu. Obrazą dla mnie jako Polaka, jest wzywanie przez SKW Donalda Tuska, na idiotyczne przesłuchanie, w kretyńskim, bezpodstawnym, absurdalnym dochodzeniu w sprawie generała Noska.

Generał Nosek, który zna geografię, nie poszukuje sojuszników w San Escobar, działał w dobrze pojętym interesie polskich żołnierzy, zabezpieczając bezpieczny powrót  z Afganistanu. Zarzuty i całe dochodzenie jest absurdalne.

Z niepokojem obserwujemy wypowiedzi polityków PiS, dystansujących się od Unii Europejskiej. Wypowiedzi te stoją w jaskrawej sprzeczności z poglądami, pragnieniami większości Polaków.  Uzyskanie członkostwa w strukturach europejskich w NATO i Unii, było sennym marzeniem tysięcy Polaków.  Teraz PiS w imię zemsty na narodzie, osłabia pozycję Polski, naraża na szwank jej bezpieczeństwo.

Potrzebna jest mobilizacja społeczna, aby pokazać władzy, że Polacy pragną silnej, zjednoczonej Unii. Silna Unia, to podstawowy wyróżnik polskiego interesu narodowego. Wypowiedzi polityków PiS trzeba mieć odwagę to powiedzieć, ocierają się o zdradę narodową.

Także o zdradę narodową, podobnie jak kiedyś, w czasach Konfederacji Barskiej, Powstania Kościuszkowskiego, wielu prominentnych przedstawiciela Kościoła katolickiego ociera się o zdradę.

Łączy nas przekonanie, że obronimy kraj przed zdradą narodową, która dzisiaj niesiona jest na sztandarach PiS.

Wideo: platformawideo

Foto: naTemat.pl

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: