PiS zawłaszcza warszawskie ulice!

0
203

Wojewoda mazowiecki, pisowski urzędnik, pokazał co potrafi. Mieszkańcom Warszawy wojewoda odbiera Krakowskie Przedmieście, ustawiając  zasieki i barierki dla zabezpieczenia prywatnej uroczystości Jarosława Kaczyńskiego. Obecnie pisowski urzędnik, wojewoda mazowiecki wykorzystał okazję do tak zwanej dekomunizacji nazw ulic warszawskich. Ulicę Armii Ludowej przemianowano na ulicę Lecha Kaczyńskiego.  Tak to ustawa dekomunizacyjna wykorzystana została do budowania mitu Lecha Kaczyńskiego, który w Warszawie zapisał się jako marny prezydent, za jego rządów w polskiej stolicy doszło do zastoju inwestycyjnego.

Również jako prezydent Polski Kaczyński niczym się nie zapisał, poza dość komicznym tupaniem w polityce zagranicznej.

Polityka PiS w Warszawie, ogranicza się do pomników, do dłubania w historii. PiS nie oferuje mieszkańcom polskiej  stolicy możliwości rozwoju, budowania biznesu, ale jedynie politykę fałszywie rozumianej historii.

Co ciekawe, pisowski wojewoda nie zapytał mieszkańców stolicy o zdanie, tylko za nich podjął decyzję.

Wiceminister Kultury mówiła o tym, że pomniki Lecha Kaczyńskiego jeszcze w tym roku powstaną na Krakowskim Przedmieściu, zaś referendum w tej sprawie nie jest potrzebne.

Pokazuje to jakiego samorządu w Warszawie PiS pragnie. Chodzi mu o samorząd, który będzie potulnym wykonawcą partyjnych decyzji. Mieszkańcy Warszawy nie będą zaś mieli nic do powiedzenia.

Foto: WP Wiadomości

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: