Wednesday , 24 May 2017

Home » Home » Opinie » Platforma składa projekt Lex Misiewicz

Platforma składa projekt Lex Misiewicz

January 27, 2017 11:21 am by: Category: Opinie 2 Comments A+ / A-

Projekt ten zapowiadano od dawno. Wprowadzenie dodatkowych wymogów dla szefów gabinetów politycznych w MON, MSWiA i MSZ – dotyczących wykształcenia, doświadczenia i dostępu do informacji niejawnych – przewiduje projekt, którego złożenie w Sejmie zapowiedzieli dziś posłowie PO.

Cezary Tomczyk, który pełni funkcję wiceszefa MON w gabinecie cieni Platformy, powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że propozycje w sprawie wymogów dla szefów gabinetów politycznych w trzech resortach związane są z przypadkiem Bartłomieja Misiewicza, pełniącego tę funkcję przy ministrze obrony Antonim Macierewiczu.

Podczas konferencji prasowej Tomczyk nie ukrywał, że PO chodzi o to, aby ludzie bez jakich kwalifikacji i wykształcenia pełnili tak odpowiedzialne funkcje.

Misiewicz jest widocznym symbolem polityki kadrowej szefa MON. Nie można zapominać, że z MON odeszło wielu generałów i pułkowników, wielu z nich nie ukrywa, że odchodzi z powodu polityki ministra Macierewicza. Tomczyk liczy, że ustawę poprze większość rządowa. Osobiście wątpię, PiS mianował na rozmaite stanowiska setki osób bez kwalifikacji, albo wypowiadających się jak minister ochrony środowiska, dowodząc o niskim stopniu jego umysłowej stabilności.

Na podstawie Onet.pl

Foto: Wiadomosci [WP] – Wirtualna Polska

Wideo: platformawideo / Youtube.com

Komentarzy (2)

 • zza kałuży

  Jedno spojrzenie na tą buźkę i wszystko jasne.
  Idealnie nadaje się na wojskowego lub na księdza.
  Może kapelan wojskowy?
  Najmniej w randze admirała.

 • zza kałuży

  tę bużkę

Dodaj Komentarz

scroll to top
stat4u

site keywords: opinie chicago, wydarzenia chicago, fakty chicago, wiadomosci chicago, polonia chicago