Platforma składa projekt Lex Misiewicz

2
182

Projekt ten zapowiadano od dawno. Wprowadzenie dodatkowych wymogów dla szefów gabinetów politycznych w MON, MSWiA i MSZ – dotyczących wykształcenia, doświadczenia i dostępu do informacji niejawnych – przewiduje projekt, którego złożenie w Sejmie zapowiedzieli dziś posłowie PO.

Cezary Tomczyk, który pełni funkcję wiceszefa MON w gabinecie cieni Platformy, powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że propozycje w sprawie wymogów dla szefów gabinetów politycznych w trzech resortach związane są z przypadkiem Bartłomieja Misiewicza, pełniącego tę funkcję przy ministrze obrony Antonim Macierewiczu.

Podczas konferencji prasowej Tomczyk nie ukrywał, że PO chodzi o to, aby ludzie bez jakich kwalifikacji i wykształcenia pełnili tak odpowiedzialne funkcje.

Misiewicz jest widocznym symbolem polityki kadrowej szefa MON. Nie można zapominać, że z MON odeszło wielu generałów i pułkowników, wielu z nich nie ukrywa, że odchodzi z powodu polityki ministra Macierewicza. Tomczyk liczy, że ustawę poprze większość rządowa. Osobiście wątpię, PiS mianował na rozmaite stanowiska setki osób bez kwalifikacji, albo wypowiadających się jak minister ochrony środowiska, dowodząc o niskim stopniu jego umysłowej stabilności.

Na podstawie Onet.pl

Foto: Wiadomosci [WP] – Wirtualna Polska

Wideo: platformawideo / Youtube.com

2 Komentarze

  1. Jedno spojrzenie na tą buźkę i wszystko jasne.
    Idealnie nadaje się na wojskowego lub na księdza.
    Może kapelan wojskowy?
    Najmniej w randze admirała.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: