Płoną śmieci – bezczynność PiS

  0
  690

  W Polsce z przyczyn wymagających wyjaśnienia, płoną śmieci i magazyny odpadów. Od początku roku mieliśmy do czynienia z 70 dużymi pożarami składowisk śmieci i magazynów odpadów. Przez cały czas płoną wysypiska śmieci, mieszkańcy zatruwani są toksycznymi oparami. Co w tej sprawie robi rząd? Dlatego Klub parlamentarny PO zwrócił się do premiera Morawieckiego, aby przedstawił jakie działania podejmuje rząd, aby ograniczyć skalę takich zdarzeń.

  Ze swojej strony dodajmy, iż media opisują proceder nielegalnego wysypywania śmieci na przykład w lasach. Obecnie mamy do czynienia w Polsce z prawdziwą plagą pożarów na wysypiskach śmieci. Rząd w tej sprawie winien działać aktywnie, czego niestety nie widać.

  Za ochronę środowiska odpowiada rząd i służby jemu podległe.

  Tak się składa, że 5 czerwca obchodzono Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W Polsce symbolem ochrony środowiska nie jest już Puszcza Białowieska, ale stały się pożary wysypisk śmieci. Rząd tylko z sobie znanych powodów wydał zgodę na import do Polski 700.000 ton śmieci. Dzieje się to w sytuacji, gdy w Polsce nie ma wystarczającej ilości instalacji do utylizacji odpadów.

  Znacznie zwiększyła się także ilość odpadów „zielonych”, czyli takich służących do dalszego przerobu. Płoną także odpady, gdyż są składowane w miejscach do tego nie przystosowanych. Dlaczego tak wzrósł import śmieci do Polski?

  Co ciekawe, znacznie wzrósł import śmieci niebezpiecznych z Afryki. Nie ma żadnej kontroli nad tym zjawiskiem. Od dwóch lat, trwa w Polsce likwidacja Inspektoratów Ochrony Środowiska. W Polsce praktycznie nikt nie zajmuje się ochroną środowiska, stad możliwy tak dziwny wzrost importu odpadów z Afryki i z innych części świata.

  Rząd usiłuje przerzucić odpowiedzialność na samorządy, tymczasem samorządy od dwóch lat apelują o uszczelnienie systemu przywozu odpadów do Polski. Za to, że ten wielki import śmieci odpowiada rząd, a nie samorządy. To rząd wydaje zgodę na import śmieci.

  Posłuchajmy co na ten temat mówiono podczas konferencji prasowej w parlamencie. A wysypiska importowanych śmieci płoną dalej, zatruwając Polaków.

  Foto: WP Wiadomości

  Wideo: @Platforma News

  Skomentuj

  Prosze wpisz komentarz!
  Wpisz Imie: