PO i opozycja nie mogą wpisywać się w narrację PiS

0
237

Wczoraj Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą łamania praworządności w Polsce. Rezolucja jest prawdziwa, opisuje stan faktyczny, wyraża zaniepokojenie naszych przyjaciół,zatroskanych o stan i jakość polskiej demokracji. Wstępując do NATO, do Unii Europejskiej, Polska zobowiązała się do przestrzegania określonych w traktacie wartości i standardów, jak trójpodział władzy, czy prawo obywateli do wyrażania własnej opinii. Trójpodział władzy został zlikwidowany.  Obywatelom odbierane jest prawo do wyrażania swojej opinii.

Rząd PiS po uchwaleniu rezolucji przez Parlament, dostał szału i stworzył pełną hipokryzji narrację, że o to polscy europosłowie donoszą na Polskę, wynoszą polskie sprawy z naszego polskiego domu, a przecież polskie sprawy powinniśmy załatwiać u siebie w domu, w naszej polskiej rodzinie. Co za brednia. Zgodnie z tym pokracznym rozumowaniem bita żona nie może się poskarżyć, a represjonowany obywatel na siedzieć cicho,  bo tajemnicę wyniesie w domu. ma to zapewnić bezkarność satrapom i tyranom. Nie będzie na to zgody.

Janusz Lewandowski, europoseł, z którego jestem dumny, podczas konferencji prasowej po debacie wskazał na hipokryzję polityków PiS. Wcześniej sami, organizowali w Parlamencie Europejskim: o rzekomym zamachu smoleńskim i wówczas innych, urojonych zagrożeniach dla polskiej demokracji. Wówczas nie było to donoszenie na polski rząd? Ale zostawmy pisowskie kłamstwa, wierzę, Polacy nie ulegną tej zakłamanej pisowskiej narracji.

Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Róża Thun, głosowali za rezolucją, postanowili dać świadectwo prawdzie i głosowali, zgodnie z własnym sumieniem. Rząd PiS zlikwidował Trybunał Konstytucyjny wraz z prezydentem dopuścił się wielokrotnego złamania konstytucji.

Fundamentalnie nie zgadzam się, ze stanowiskiem PO, która  chce rozmawiać z w/w europejskimi ustawodawcami.  Uważam, że postąpili słusznie, zaś opozycja zupełnie niepotrzebnie  ich krytykując, wpisuje się w pisowską narrację.  Niech sobie Szydło wrzeszczy, krzyczy, tupie. Jej to problem, nie mój i nie Twój Droga opozycjo.

Powiem  bardziej zdecydowanie.  PiS zignorował wszystkie zalecenia dotyczący praworządności, jakie płynęły z unijnych instytucji. Dopuścił się wielokrotnego złamania zasad, na których Europejska Wspólnota została zbudowana. Europa powinna nałożyć sankcję na Polskę, aby przywołać ją do porządku. Nie bójmy się tego powiedzieć. Rząd PiS wyrzucając europejskie wartości do kosza,  zasłużył na to, aby sankcje, na ten reżim nałożyć. Wolność i demokracja są wolnościami na tyle ważnymi, że w ich obronie warto, tę ofiarę złożyć.

Tak, zaraz PiS będzie krzyczał, że sankcje uderzą w zwykłych obywateli. Trudno, niech uderzą, Tak na dobrą sprawę w życiu mamy dwie wartości: miłość i wolność. Obie wartości PiS nam zabiera, poprzez zmianę ustroju państwa i narzucanie światopoglądu. Już to w historii przerabialiśmy.Kiedy w stanie wojennym na komunistyczny reżim nałożono sankcje, Jerzy Urban używał podobnej, niemal identycznej retoryki jak dzisiaj PiS. Cierpiały dzieci i zwykli obywatele – martwił się Urban. Wówczas w stanie wojennym ponieśliśmy tę ofiarę i warto było. Pokonaliśmy komunistyczny totalitaryzm, weszliśmy do społeczności wolnych narodów świata. Nie dajmy sobie tego sukcesu odebrać. Obrona tych osiągnięć warta jest tych, jakże niewielkich poświęceń.

Należałoby także opracować program sankcji na konkretne osoby, zaangażowane w łamanie prawa i praworządności, tak jak miało to miejsce, w przypadku rosyjskich oligarchów.  Zbigniew Ziobro, czy odpowiedzialny za aferę SKOK, senator Bierecki powinni odczuć efekty swoich działań. Należy przygotować taki pakiet, dotyczący możliwości podróży, prowadzenia biznesów  poza granicami Polski, jak i zagranicznych kont bankowych dla osób czynnie zaangażowanych w niszczenie polskiej wolności.

Jeśli Unia Europejska chce być wzorem dla świata, chce odgrywać rolę w światowej polityce nie może tolerować satrapów jak, Kaczyńskich, musi pomóc wysłać ich na śmietnik historii.

Andrzej Jarmakowski

 

 

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: