PO powołała zespół d/s majątku PiS

  0
  843

  Platforma Obywatelska powołała zespół d/s majątku PiS. Zespół się sie majątkiem PiS, Prawo i Sprawiedliwość to jedyna spółka, która posiada grunty w Warszawie. Dodajmy grunty o wielkiej wartości.

  Zespół, którego posiedzenia mają być jawne i otwarte zajmie się działką PiS położoną przy ulicy Towarowej i Srebrnej, gdzie stanąć mia potężny, wysoki na 190 metrów biurowiec . Budynek już nazwano w Warszawie wieżą Pani Basi, czyli Barbary Skrzypek, asystentki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, posiadającej znaczne udziały w spółce ‘Srebrna”. Zespół zajmi się przebiegiem prywatyzacji gruntu i majątku po spółce „Książka, Prasa Ruch”. To w trakcie prywatyzacji dawnych komunistycznych pism i ich majątku doszło do uwłaszczenia się działaczy PiS. Choć sami włożyli po 30 złotych, w jednej chwili zostali milionerami.

  Ostatnio rozeszły się informacje, iż PiS za pośrednictwem cypryjskiej spółki „Conarius” pragnie sprzedać wartościową działkę. Używanie do tego celu spółki zarejestrowanej w raju podatkowym wzbudziło podejrzenia, że PiS nie chce od transakcji zapłacić podatku, może zaś chodzi o ukrycie innych faktów?

  Między innymi poszukiwaniem odpowiedzi na to jak i na wiele innych pytań zajmie się powołany dzisiaj zespół.

  To nie jedyna afera finansowa o jakiej mówi się dzisiaj w Polsce. „Neewsweek”  pisze o ukrywanym majątku premiera Mateusza Morawieckiego. Rzecznik rządu, krytykując dziennikarzy, nie potrafiła się merytorycznie odnieść do postawionych zarzutów.

  AJ

  Foto: Nieruchomości – Dziennik.pl

  Skomentuj

  Prosze wpisz komentarz!
  Wpisz Imie: