Po wydaniu opinii tzw. TK w sprawie Sądu Najwyższego

0
297

“Trybunał Konstytucyjny stał się symbolem zawłaszczania państwa przez PiS. Trybunał Konstytucyjny automatycznie przyklepuje decyzje polityczne prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego” – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Krzysztof Brejza, odnosząc się do stanowiska TK, w którym sądy, w tym Sąd Najwyższy, w trybie cywilnym nie mogą badać ani prawidłowości powołania przez prezydenta prezesa Trybunału Konstytucyjnego, ani wyboru sędziów TK przez Sejm.

Obecnie Trybunał Konstytucyjny stał się budynkiem zatrudniającym urzędników PiS. Sprawa o której tutaj mowa dotyczy obywatela. Obywatela, który idąc do sądu spotyka urzędników PiS realizujących polityczne dyrektywy płynące z Nowogrodzkiej.

Każdy sąd w Polsce ma prawo badać umocowanie pełnomocnika. Nie może byc tak, że pełnomocnik przychodzi do sądu, twierdząc, iż reprezentuje jakiś urząd i sąd wierzy na słowo, bez sprawdzenia. Powiedzmy sobie szczerze, takich jaj to nawet w Związku Radzieckim nie było.

Obecnie wyroki Trybunału Konstytucyjnego wprowadzają ogromny chaos prawny, bałagan. W tej chwili Polska pozbawiona została Sądu Konstytucyjnego. Obywatel nie ma ochrony prawnej, przed bezprawnymi działaniami państwa. Sprawa Trybunału Konstytucyjnego jest także przedmiotem zainteresowania  Komisji Europejskiej, badającej naruszenia zasad praworządności w Polsce.

Więcej na ten temaet w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się w Sejmie.

Foto: TVP Info

Wideo: Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: