PO zgłasza projekt pomocy dzieciom w Syrii

0
214

Wielka szkoda, iż sprawa ta prawie nie została zauważona przez media. Piszę o inicjatywie ustawodawczej parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, mającej pomóc w organizacji akcji pomocy dla ofiar wojny domowej w Syrii,  także dla znajdujących się w tragicznej sytuacji dzieci w Aleppo.

Konferencja na ten temat zorganizowana została jeszcze, tuż przed 11 listopada, występujący na niej politycy nie wiedzieli więc o szkodach jakie wizerunkowi Polski  w świecie wyrządzą za chwilę organizatorzy marszu narodowców. Jeżeli ktoś chciał Polsce zaszkodzić, to mu się to udało. Można podziękować organizatorom marszu narodowców.

Na szczęście nie cała Polska jest ksenofobiczna, rasistowska, faszystowska.  Głęboko wierzę w to, że jednak ludzie noszący rasistowskie transparenty o białej Europie stanowią w Polsce, mniejszość, że są głośnym, krzykliwym, ale jednak marginesem.  Dlatego żałuję, iż ta inicjatywa PO jakoś przemknęła, jakby nie zauważona, a właśnie w tym momencie zasługuje ona na poparcie.

Ważnym sprawdzianem będzie także to jak wobec niej zachowa się PiS.  To prawda w marszu narodowców politycy PiS generalnie udziału nie brali. Jednak czołowi politycy tej partii jakoś nie zauważali rasistowskich transparentów, mówili o patriotycznych uczuciach uczestników marszu. Cały świat pokazywał zdjęcia rasistowskich transparentów, politycy PiS, na przykład pożałowania godny, minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak ich nie dostrzegali. Jak zachowają się wobec inicjatywy ustawodawczej PO?

Faszystowski charakter marszu narodowców w Warszawie, jest bolesny dla nas, dla osób polskiego pochodzenia, mieszkających poza granicami kraju. Dla nas ludzie o innym kolorze skórze, to często najbliższe nam osoby. Dlatego warszawski przemarsz faszystów był tak bolesny.

AJ

Foto: Daily Mail

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: