Pogrom w Polskiej armii

0
169

“Mamy katastrofę personalną, odejścia kolejnych generałów – cenionych w NATO, cenionych przez Amerykanów – którzy rzucają papierami i odchodzą z wojska. W armii panuje chaos i niepewność” – przestrzegł na konferencji prasowej w Sejmie wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej poseł Tomasz Siemoniak nawiązując m.in. do odejścia szefa Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie gen. bryg Jerzego Guta.

Antoni Macierewicz ciągnie na dno polską armię. Nowym dziełem Antoniego Macierewicza jest rozbijanie jednostki GROM, będącej dumą polskiej armii. Z GROM – u może odejść kilkudziesięciu kluczowych oficerów. W tej chwili można odnosić wrażenie, że polska armia zostało zaatakowane przez Macierewicza, który dokonuje wielkiej czystki personalnej. Odrobienie tych strat zajmie lata, gdyż lata zabiera wyszkolenie dobrych oficerów.

Macierewicz musi zdawać sobie sprawę, że nie pozostanie bezkarny, z pewnością, po powrocie normalności do Polski, będzie on odpowiadał karnie za to, co uczynił. Trzeba także pamietać, że postawiony został na czele polskiej armii przez Jarosława Kaczyńskiego. O jego odpowiedzialności także nie można zapominać.

Można odnieść wrażenie, że zwierzchnik sił zbrojnych Andrzej Duda abdykował, nie ma go. Bycie zwierzchnikiem sił zbrojnych nie polega tylko na bieganiu w wojskowej kurtce na poligonie. Prezydent trzęsie się przed Macierewiczem jak galareta.

W polskiej armii wstrzymano zakupy nowoczesnego sprzętu.  Pogrom kadrowy i sprzętowy powodują, iż Polska mogłaby dzisiaj zostać zawojowana przez przeciwnika teoretycznie znacznie słabszego, tylko nieco lepiej zorganizowanego. Również dlatego słuszny jest wniosek o dysmisję tego rządu szkodników.

Foto: wMeritum.pl

platformawideo

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: