Pół miliona złotych dla Fundacji córki Macierewicza

  0
  472

  Polskie media pełne są opisów przykładów nepotyzmu w wydaniu polityków  Prawa i Sprawiedliwości. Można odnieść wrażenie, że rację miał prezydent Duda mówiąc o „dojnej zmianie”. Patrząc zaś na ilość przypadków nepotyzmu, może mamy do czynienia ze „złodziejską zmianą”.

  „Media donoszą o kolejnej córce leśnika. Okazuje się, że fundacja córki ministra Antoniego Macierewicza otrzymała z budżetu państwa pół miliona złotych dofinansowania. To jest kolejny członek rodziny działaczy wysoko postawionych w PiS, do którego płyną szerokim strumieniem pieniądze budżetowe. Mamy wrażenie, że działacze PiS-u i ich rodziny przyssały się do państwowych piersi, drenują ją i ten strumień pieniędzy wypływa tylko w jednym kierunku. Państwo dla tych osób stało się matką karmiącą te osoby bogatym strumieniem środków finansowych” – poinformował podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Krzysztof Brejza.

  Już kilkadziesiąt milionów złotych otrzymał  biznesmen, występujący także w roli katolickiego zakonnika, pan Tadeusz Rydzyk. Tutaj PiS spłaca należność za usługi medialne świadczone przez medialny koncern tego biznesmena.

  Przykładów nepotyzmu jest znacznie więcej. I tak Bartosz Czarnecki, lat 26, został ekspertem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Córka posła Piotrowicza, prokuratora w czasów stanu wojennego bez żadnego konkursu zostaje prokuratorem rejonowym.

  Wice Prezesem Sądu Rejonowego w Bielsku Białej została córka posła Stanisława Szweda z PiS mimo dwóch negatywnych opinii zgromadzenia sędziów tego sądu. Dla ministra Ziobry kryterium kompetencji nie ma jednak znaczenia, liczy się jedynie podległość i wykonywanie poleceń ministra. Jedynym kryterium jest polityczna lojalność.

  Z kolei Tomasz Waszczykowski został kierownikiem Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi. Również córka ministra Szyszki dostała pracę w Instytucie Ochrony Środowiska, który podlega ministrowi Szyszce.

  Z tego powodu posłowie PO wystąpili do premier Szydło o zbadanie sprawy fundacji córki Antoniego Macierewicza, jak i innych przypadków nepotyzmu. Oczywiście wyciągnięcie konsekwencji wobec przekazujących budżetowe środki do rodzin polityków PiS możliwe pewnie będzie dopiero po odsunięciu PiS od władzy. Dlatego wątpię, aby premier potrafiła merytorycznie odpowiedzieć na zadane jej pytania.

  Foto:corka Antonieego Macierewicza: /natemat.pl/

  Wideo: Platforma News

  Opracował AJ

  Skomentuj

  Prosze wpisz komentarz!
  Wpisz Imie: