Polityka Trumpa w starciu z rzeczywistością. Czy to koniec hossy?

1
189

Rynek założył, być może błędnie, że Trump i jego administracja przyniosą pakiet reform fiskalnych, które mogą być korzystne dla biznesu. Tak jednak może nie być, czego przykładem była próba zreformowania systemu opieki zdrowotnej. Rynek zaczyna powoli zakładać, że to co obiecywał Trump może nie wejść w życie, a przynajmniej nie bez problemów. Pierwsze reakcje widać już po amerykańskich obligacjach.

Od redakcji:

Rozpoczynający się tydzień będzie bardzo poważnym, trudnym sprawdzianem dla administracji

 1. W sobotę minie 100 dni od objęcia urzędu przez Donalda Trumpa. Musi pogodzić się on z tym, iż będzie prezydentem z najniższymi wskaźnikami poparcia i akceptacji wśród wszystkich prezydentów, jacy sprawowali urząd po II wojnie światowej wojnie.
 2. Do piątku Kongres musi uchwalić tymczasowy budżet zezwalający rządowi na dalsze funkcjonowanie, inaczej rząd wysłany zostanie na przymusowy urlop. Prezydent pragnie, aby w tymczasowym projekcie budżetu znalazły się fundusze na rozpoczęcie budowy muru na granicy z Meksykiem. Znalezienie większości w Kongresie w tej kwestii idzie opornie.
 3. Administracja zapewnia, że priorytetem dla niej jest odwołanie „Oamacare”. W niedzielę wieczorem Paul Ryan spiker Izby nie dysponował większością głosów w tej sprawie, choć głosować chce w tej kwestii w tym tygodniu.
 4. W środę administracja ma przedstawić główne założenia założenia reformy prawa podatkowego, które prezydent nazywa największą obniżką podatków w historii. Tutaj diabeł tkwi w szczegółach, Kongres nie zgodzi się na zwiększenie deficytu budżetowego, na to nie ma szans. Będzie to więc  bardzo ciekawy tydzień

AJ

Foto: The Denver Post

Wideo: MarketNews24

1 Komentarz

 1. W tej chwili największą przeszkodą dla rozwoju biznesu jest brak pracowników.
  W USA stopa bezrobocia wynosi 4.5 %, w niektórych stanach jeszcze mniej (w Iowa jest tylko 3,1%). Wystarczy się przejść po ulicach – wszędzie są ogłoszenia o przyjęciach do pracy.

  Potrzeba zarówno niskowykwalifikowanych ludzi, jak i specjalistówz branży IT.
  Firmy nie mogą znaleźć spawaczy, a nawet operatorów wózków widlowych.

  A ten pomarańczowy kretyn chce ograniczenia wiz pracowniczych i wydalenia wszystkich nielegalnych.
  Ale sam zatrudnia w swoich hotelach imigrantów, bo jak twierdzi, nie można zaleźć odpowiedniej ilości Amerykanów.

  Biznes juz pisze listy w tej sprawie do tego psychopaty.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: